ALO’DAN BABAANNELERİ ŞAŞIRTAN BEYAZLIK!

Leo Burnett Reklam Ajansı’nın hazırladığı yeni Alo filmi, beyazlığın formülünü arayan babaannenin hikayesini ekranlara taşıyor...

23.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Leo Burnett Reklam Ajansı’nın hazırladığı yeni Alo filmi, beyazlığın formülünü arayan babaannenin hikayesini ekranlara taşıyor.

Reklam filminde, koruma kalkanı formülü sayesinde Alo’nun pahalı deterjanlarla yüzde yüz aynı beyazlığı çok daha uygun fiyata sunduğu vurgulanıyor. Alo filmlerinin değişmez öğeleri olan anne ve çocuğa ek olarak hikayeye babaanne de dahil oluyor.

Alo reklam filminin hikayesi, babaannenin rutin bir ziyareti çerçevesinde gerçekleşiyor. Gözleri bozuk olan babaanne her şeye büyüteciyle bakıyor. Evin küçük çocuğu, kendi hayal dünyasında, babaannesini sürekli delil peşinde koşan bir gizli ajan olarak algılıyor. Babaanne, bir ara torununun tişörtünü inceliyor ve gelininin yıkadığı çamaşırların beyazlığından çok etkileniyor. Hatta büyüteciyle bakarak kendi kıyafetleriyle karşılaştırıyor. Sonuç: Her ikisi de aynı. Bunun üzerine gelininin deterjanını aramaya başlıyor. Beyazlığın formülünün Alo olduğunu keşfedince şaşkınlığını ve hayranlığını gizleyemiyor.

Kampanya Künyesi

Reklamın Başlığı  : Mercek Babaanne
Reklamveren   : P&G
Reklamveren Temsilcisi : Uluç Ayık, Ural Aktaş, Gülhande İşbilir, Çağıl Kurt
Reklam Ajansı  : Leo Burnett
Yaratıcı Yönetmen  : İdil Akoğlu
Yaratıcı Grup   : Erkan Kaya, İlker Dağlı, Güven Haktanır
Müşteri İlişkileri  : Alayça Özkarar Ersin, Celil Kaya
Prodüksiyon   : Sevinç Metuçin Öktem, Eser Fırat
Prodüksiyon Şirketi  : Pozitif Film
Yönetmen   : Riccardo Paoletti 
Müzik    : Jingle Mingle – Mert Tünay
Kullanılan Mecralar  : TV

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.