Ali Taran’a özür dileme cezası

RTÜK Taran'a Yetenek Sizsiniz'deki küfrüyle ilgili 'hafif bir ceza' verdi...

24.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), SHOW TV’de yayımlanan ”Yetenek Sizsiniz” isimli yarışma programın jüri üyesi Ali Taran’ın küfür etmesi ile ilgili özür dileme cezası verdi.

Üst Kurulun bugünkü olağan haftalık toplantısında, Taran’ın canlı yayında ettiği küfür de değerlendirildi. RTÜK, Ali Taran’ın canlı yayında ettiği küfür nedeniyle programa özür dileme cezasının verilmesini kararlaştırdı.

Üst Kurul, 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun’un dördüncü maddesindeki hükümden hareketle ceza verilmesini uygun buldu. Madde, ”Üst Kurulun öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmeyen, izin şartlarını ihlal eden, yayın ilkelerine ve kanununda belirtilen diğer esaslara aykırı yayın yapan özel radyo ve televizyon kuruluşlarının uyarılmasını veya aynı yayın kuşağında açık şekilde özür dilemesini” öngörüyor.

Karara gerekçe olarak Taran’ın davranışının ”genel ahlaka aykırı bulunduğu” gösterildi. Özür dileme cezası, tebligatın kuruma ulaşmasının ardından yayımlanacak ilk bölümde uygulanacak.

Kaynak: haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.