Aksigorta, sektörün en prestijli şirketi

2010 yılının son çeyreğinde bağımsız araştırma şirketi Synovate tarafından yapılan ve 30 farklı sektörü kapsayan...

03.11.2010 - 00:00 | MediaCat

2010 yılının son çeyreğinde bağımsız araştırma şirketi Synovate tarafından yapılan ve 30 farklı sektörü kapsayan “Türkiye’nin Statü Markaları” araştırması Aksigorta’yı gururlandırdı.

Türkiye’nin en güvenilir, yenilikçi ve sektörüne yön veren sigorta şirketi Aksigorta, Londra merkezli Synovate araştırma şirketinin MediaCat için yaptığı “Türkiye’nin Statü Markaları” araştırmasında, yüzde 20 oy alarak “Sigorta Sektörünün En Prestijli ve Statü Sembolü Markası” seçildi.

Synovate araştırma şirketi; 10 ilde, tüm sosyoekonomik gruplardan 18-64 yaş arasında toplam 610 kadın ve erkek tüketiciyle, 30 farklı sektörün statü markası için görüştü. Bilgisayar destekli yüzyüze görüşme tekniğiyle yapılan araştırma; Adana, Antalya, Erzurum, İzmir, Gaziantep, Ankara, Konya, Samsun, Bursa ve İstanbullu tüketicilerle yapıldı.

30 farklı sektörü kapsayan araştırmada, bilinçaltında yatan veya herkese ifade edilemeyen  düşünceleri ortaya çıkartan özel bir teknik uygulandı. Araştırmaya katılan kişilere, kendi cinsiyetinden prestij sahibi kişilerin fotoğrafları gösterilerek, içlerinden yerinde olmak isteyecekleri birini seçmeleri istendi. Daha sonra bu örneklemlerden, seçtikleri fotoğraftaki kişinin 30 farklı sektörde hangi markayı tercih edeceği soruldu. Sonuçlara göre, Aksigorta sektöründe yüzde 20’lik bir pay ile ilk sırada yer alarak en prestijli sigorta şirketi seçildi.

Bu tarz araştırmaların sonuçlarını değerli bulduğunu belirten Aksigorta Kurumsal İletişim ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zerrin Ekşioğlu, “Ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu, bağımsız araştırma şirketlerinin yaptığı anket sonuçlarıyla çok daha net görüyoruz. Aksigorta olarak sene başından beri yaptığımız iletişim kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun algısında ne kadar değerli bir yere oturduğumuzu bu araştırma bizlere kanıtlamış oldu. En prestijli ve statü sembolü sigorta markası seçilmek bizi çok gururlandırdı” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.