AKM ihalesi sonuçlandı

AKM'nin yenilenmesine ilişkin İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı'nca gerçekleştirilen "Atatürk Kültür Merkezi...

23.07.2009 - 11:40 | MediaCat

AKM’nin yenilenmesine ilişkin İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı’nca gerçekleştirilen “Atatürk Kültür Merkezi Onarım, Güçlendirme ve Tesisat Sistemlerinin Yenilenmesi İşi” ihalesi sonuçlandı. İhaleyi, 64.883.308,70TL İhale bedeliyle, Özsoy İnşaat Turizm Ticaret A.Ş. aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 8 Ekim 2008 tarihinde imzalanan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yenileme-onarımına ilişkin protokolün ardından 29 Mayıs 2009 tarihinde tüm projeleri tamamlanan AKM’nin yenilenmesine ilişkin ihale tamamlandı. Gerçekleştirilen ihalede açılan teklifler, İstanbul 2010 AKB Ajansı Yürütme Kurulu içinden seçilen ve beş üyeden oluşan Bütçe ve İhale Komisyonu’nca değerlendirildi. İhaleye katılan 15 firma içinden en düşük teklifi veren Özsoy İnşaat Turizm Ticaret A.Ş., 64.883.308,70TL bedelle ihaleyi kazandı.

İhale şartnamesine göre, 15 gün içerisinde sözleşmenin imzalanması ve sözleşmenin imzalanmasını takiben 5 gün içerisinde de yer tesliminin yapılması gerekiyor. AKM’nin yenileme-onarım çalışmalarının 7 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Gerçekleştirilen ihalenin kapsamı, AKM’nin statik açıdan güçlendirilmesi, onarımı, mimari açıdan geliştirilmesi, daha iyi hizmet verebilir hale getirilmesi, enerjinin etkin olarak geliştirilmesi, ihtiyaç duyulan elektromekanik sistemlerin yenilenmesi çalışmalarını içeriyor. Ayrıca iç bölümlerin ve dış cephelerinin teknolojik donanımlarının, mekân-çevre ilişkisi gözetilerek ve simgesel dokusu korunarak güncel ihtiyaçlara cevap vermek üzere yenilenmesi çalışmaları da ihale kapsamı içerisinde yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.