MediaCat

Akenerji 651 milyon dolarlık finansman sağladı!

Akenerji, Egemer doğalgaz çevrim santrali projesi için, 651 milyon dolarlık proje finansmanı sağladı.

Akenerji 651 milyon dolarlık finansman sağladı!

Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin iştiraki olan Egemer Elektrik Üretim A.Ş. (EGEMER), Hatay’da kuracağı kombine doğalgaz çevrim santrali için Türkiye’den üç bankadan 12 yıl vadeli 651 milyon dolar tutarında proje finansmanı temin etti.

Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, “Egemer tarafından temin edilen finansman, Türk enerji sektörü açısından bir dönüm noktası özelliği taşıyor. Akenerji’nin bugüne kadarki en büyük yatırımı olan Egemer Doğalgaz Çevrim Santrali gibi önemli bir projeyi hayata geçirmek için Türk bankaları ile, likidite konusunda global çapta sıkıntıların yaşandığı böylesine bir dönemde birlikte çalıştık, bu hem şirketimiz hem de sektörümüz adına çok büyük ve önemli bir gelişmedir” dedi.

EGEMER Genel Müdürü Serhan Gencer de bölgeye çağdaş bir enerji santrali kazandırmayı amaçlayan projenin, Türkiye’nin hızla artan enerji açığının giderilmesinde kilit bir rol üstleneceğini söyledi.

Yerli-yabancı önde gelen yüklenici şirketlerin oluşturduğu bir konsorsiyum tarafından inşa edilecek enerji santralinin, 2014’ün üçüncü çeyreğinde devreye alınması planlanıyor.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.