Akbank’ta şok istifa!

Genel Müdür Ziya Akkurt görevinden ayrıldı. Yerine kurum içinden bir isim geliyor

06.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt görevinden ayrıldı.

Akbank KAP’a bir açıklama yaparak istifa haberini doğruladı. Akkurt’un yerine bankanın genel müdür yardımcısı Hakan Binbaşgil getirildi.

Lübnanlı Bank Audi’nin genel müdürlük için Akkurt’a teklifi götürdüğü söyleniyor. Fakat Akkurt henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Ziya Akkurt 2009 yılından bu yana Akbank’ın genel müdürlüğünü yapıyordu.

İş hayatına 1983 yılında İnterbank’ta MT olarak başlayan Akkurt, 1989 kadar Kredi ve Pazarlama, Yurtdışı Pazarlama görevlerinde bulundu.

Akkurt, 1989-1991 yıllarında BNP-AK-Dresdner Bankası’nda Pazarlama Müdürü, 1991-1996 yılları arasında da Osmanlı Bankası ve Banque Paribas/Paris’te Finansal Kuruluşlar Pazarlama ve Ülke Kredileri Sorumlusu olarak çalıştı.

Akkurt, 1996 yılında Akbank’a Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak katılırken, 1997 yılında da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

Akkurt, 2001 yılında başlatılan Yeni Ufuklar Değişim Projesi’nde aktif olarak görev aldı ve Ticari Krediler, Ticari ve Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanları Bölümlerini yeniden yapılandırma sorumluluğunu yürüttü.

Ak Yatırım Menkul Değerler’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Akkurt, daha sonra bankanın genel müdürlük koltuğuna oturmuştu.

Hakan Binbaşıgil kimdir?
Bankanın Bireysel Bankacılık ve Kurumsal İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Hakan Binbaşgil, Akbank’a Ekim 2002’de Değişim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Ekim 2003’de Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Mayıs 2008’de Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Vekili ve Ocak 2010’dan itibaren ise Bireysel Bankacılık ve Kurumsal İletişim Bölümü’nden sorumlu Genel Müdür Vekili oldu. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Binbaşgil, aynı zamanda LSU, Baton Rouge’da İşletme ve Finans dallarında yüksek lisans derecesi aldı. Accenture’ın Londra ve İstanbul ofislerinde yönetim danışmanlığı ve Pamukbank’ta Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapan Binbaşgil, çeşitli kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.