Ajansların toplantı âdetleri

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır misali her ajansın toplantı âdeti de başkadır.

19.06.2015 - 15:00 | Tuğba Dülger Özöğretmen

TRIBAL WORLDWIDE İSTANBUL

Tuzambarı’nda üç ajans bir arada ikamet ediyoruz. Hal böyle olunca da toplantı enflasyonu durumlarında oda paylaşamama durumları olabiliyor. Ama tarihi binamızın büyüklüğü sağ olsun, her köşesi bir toplantı yeri haline gelebiliyor.

Tuzambarı’nın en sevilen toplantı ritüellerinden biri toplantılardaki Kasımpaşa fırını mamulü simit arası kaşarlar. Ara öğün zamanları sırf o simitler yüzünden toplantıya girenler oluyor. Tribal Worldwide İstanbul olarak açık ofiste çalışmanın faydalarını küçük toplaşmalarda da kullanıyoruz. Masasından dönüp koltukları buluşturan üç kişi hemen bir köşeyi toplantı yeri haline getirebiliyor.

Yöneticilerimizin odası da çoğu zaman birer toplantı odası olarak kullanılıyor. Yazarak çizerek toplanmayı sevdiğimizden yöneticilerimizin odasında mutlaka birer büyük yazı tahtası var. Fikir toplantıları da genelde bu odalarda koltuklar, pilates topları ve yerde ne bulursan onun üzerine oturma usulüyle yapılıyor.

“Yeni Nesil Reklam Ajansı” olarak fikir toplantılarımız da haliyle geleneksel ajanslardan farklı oluyor. Sadece yazarlar ve art direktörler fikir peşinde koşmuyor. Tüm departmanları yaratıcı sürecin parçası haline getirmeye çalışıyoruz. TV filmi düşünülürken bir yazılımcı, basın ilanı çalışılırken bir sosyal medyacı, açıkhava posteri konuşurken bir UX tasarımcısı toplantıda yer alabiliyor.

1 2 3 4 5 6 7