MediaCat

Airbnb’den sağlık çalışanlarına konaklama desteği

Airbnb, dünya genelinde 100 bine kadar sağlık çalışanına konaklama desteği sunacak.

Airbnb’den sağlık çalışanlarına konaklama desteği

Ev sahipleriyle konaklama ihtiyacı olanları bir araya getiren Airbnb, coronavirus ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için harekete geçti. Airbnb, globalde 100 bine kadar sağlık çalışanına ücretsiz ya da destekli konaklama (subsidized housing) sağlayacak.

“Dünyanın dört bir yanındaki sayısız ev sahibinin kahraman sağlık çalışanlarına konaklama sağlamak istediklerini duyuyoruz” diyen Airbnb Ortak Kurucusu Joe Gebbia, markanın internet sitesinde yer alan açıklamada devlet kurumları ve işbirliğinde oldukları sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim halinde olduklarını belirtti.

Sağlık çalışanlarına yardım etmek isteyen ev sahipleri, markanın 2012’de ihtiyaç sahiplerine geçici konaklama sağlanması için oluşturulan Open Homes platformunu kullanabilir.

Fransa ve İtalya’da uygulanan pilot programlarda 6 bine yakın ev sahibi, Airbnb aracılığıyla evlerini sağlık çalışanlarına açmış durumda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.