Ağustos ayında televizyonun medya karnesi

Televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayıları tespit edilerek Medya Takip Ajansı Interpress tarafından her ay hazırlanan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Ağustos’ta ekranda yayınlanan film sayısında büyük bir artış olduğu belirlendi.

12.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Televizyonda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayıları tespit edilerek Medya Takip Ajansı Interpress tarafından her ay hazırlanan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Ağustos’ta ekranda yayınlanan film sayısında büyük bir artış olduğu belirlendi. Kanalların geçen ay yayınladığı film sayısının toplam 394 olduğu ortaya çıkarken, en çok yabancı film yayınlayan kanallar içinde Kanaltürk, TV 8 ve TNT kanalları öne çıktı. Yerli film de ise Kanal D, Kanal 7 ve Star TV ilk üç sırayı aldılar.

“Ramazan Sohbetleri” ekrana damga vurdu

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan programların analizlerinin yer aldığı Interpress’in araştırmasında, Ağustos ayında televizyonda yer alan kanalların 21 tanesinde 79 sohbet programı yayınlandığı tespit edildi. Hakkında en çok haber çıkan sohbet programı ATV’de yayınlanın “Nihat Hatipoğlu ile İftar” olurken, Samanyolu TV’de yayınlanan “İftar Zamanı” ikinci, Kanal A’da yayınlanan “İftar Sevinci” programı da üçüncü sırayı aldı.

Tartışma programlarında kıyasıya rekabet yaşandı

“Televizyonun Medya Karnesi” raporunda, geçen ay yayınlanan tartışma programları kategorisinde haber çekişmesinin yaşandığı ortaya çıktı. Kanal A’da yayınlanan “Görüş Farkı” çıkan haberde birinci sırada yer alırken, CNN Türk’te yer alan “Tarafsız Bölge” ikinciliği aldı. TGRT Haber’de yayınlanan “Ankara’nın Gündemi” programı üçüncü, Samanyolu Haber’de yayınlanan “Bugün Bu Gece” de dördüncü oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.