Abdi İbrahim’e uluslararası ortak

Abdi İbrahim, uluslararası Strides ile ortaklık anlaşması imzaladı

13.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Abdi İbrahim, Hindistan merkezli Strides Arcolob Limited firması ile yüzde 50 oranında bir ortaklık anlaşmasını 9 Haziran 2006 Cuma günü İstanbul’da imzaladı. Ortaklık kapsamında kurulan şirketin adı Abdi Strides olarak belirlendi. Ortaklık anlaşması ile uluslararası pazarlarda sinerji yaratmayı amaçlayan iki şirket, ilaç endüstrisinde ortak pazarlama ve araştırma-geliştirme ve üretim seçenekleriyle ortaklığın geliştirilmesini hedefliyor.

Anlaşma ile dünyanın önde gelen birçok ilaç şirketi ile ortaklığı bulunan Strides’ın geliştirdiği ürünler Türkiye pazarına ve Abdi İbrahim’in faaliyet gösterdiği Orta Doğu, Eski Sovyet Cumhuriyetleri ve Afrika’nın bazı bölgelerine sunulacak. Anlaşma çerçevesinde, Abdi İbrahim’in Türkiye’de geliştirdiği jenerik ürünler de Strides’ın faaliyet gösterdiği pazarlara girebilecek.

Abdi Strides’ın imza töreninde konuşan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, “Bu işbirliği vizyonumuza doğru atılmış çok önemli bir adım. Strides gibi global bir marka ile ortaklık Abdi İbrahim’in yurtdışı pazarlardaki deneyimini pekiştirecektir. Bu anlaşma ile dünyadaki pek çok ülkeye zengin bir ürün portföyü sunabileceğiz. Daha sonra yapılacak ortak geliştirme faaliyetleri de global anlamda Abdi İbrahim’in Ar-Ge yatırımına önemli açılımlar getirecektir“ dedi.

Strides Arcolab Limited şirketinin Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su Arun Kumar ise, “Abdi Strides, iş ortaklığı modelimiz için çok önemli bir kilometre taşı. Bu ortaklık anlaşmasının, Abdi İbrahim’in ve Strides’ın sosyal paydaşlarına verimli sonuçlar sağlayacağına eminim“ şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.