ABD’de reklam harcamaları % 7.4 düşecek

Özel bir işletme olan Veronis Suhler Stevenson, 2009 yılına ilişkin bazı tahminlerde bulundu. ABD'deki reklam harcamalarının...

26.02.2009 - 11:10 | MediaCat

Özel bir işletme olan Veronis Suhler Stevenson, 2009 yılına ilişkin bazı tahminlerde bulundu. ABD’deki reklam harcamalarının 2009 yılı içerisinde yüzde 7.4 düşeceğini dile getiren kurum, medya endüstrisini olumsuz etkileyen ekonomik kriz nedeniyle özellikle gazetelerin büyük bir sıkıntı yaşayacağını ortaya koydu.

Veronis’in tahminlerine göre toplamda gazete gelirlerinin yüzde 16.2 daralması beklenirken, 2008 yılında yüzde 13.5’e kayış başlamıştı.

Televizyon yayıncılığında gelirin 2009 yılı içerisinde yüzde 9 düşmesi tahmin ediliyor. Dergi gelirlerinde yüzde 8.5, radyo da yüzde 7.2 düşüş bekleniyor.

Pazarlama servisleri olan direkt pazarlama, promosyonlar ve markalı eğlence harcamalarında da 2009 yılı içerisinde yüzde 1.3 düşüş bekleniyor. Bununla beraber, internet ve mobil içerik harcamalarında yüzde 9.1 yükseliş sağlanması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.