ABD blog raporu

Advertising Age’in araştırmasına göre, yaklaşık 35 milyon çalışan her gün blogları ziyaret ediyor ve yaklaşık 3,5 saatini bu bloglarla geçiriyor.

26.10.2005 - 00:00 | MediaCat

Advertising Age’in araştırmasına göre, yaklaşık 35 milyon çalışan her gün blogları ziyaret ediyor ve yaklaşık 3,5 saatini bu bloglarla geçiriyor. Bir başka deyişle iş saatlerinin yüzde 9’unu, yani günde en az 40 dakikalarını bu ziyaretlere ayırıyorlar.

Artık medya endüstrisinde de kabul gören bloglar, çok dikkat çekiyor. American Express, General Motors ve Microsoft gibi firmalar bile iyi blogger’ların peşinde. Yüksek ücretler karşılığında blogger’larla anlaşmak isteyen büyük firmalar, medyadaki rekabeti farklı bir kulvarda artıracak gibi görünüyor.

Amerika’nın en ünlü blog şirketlerinden biri olan Gawner Media’ın satış direktörü Christopher Batty, blog okuyucularının işyerlerinde çalışırken blogları takip ettiğini ve politikadan medyaya kadar her türlü bilgiye bu şekilde ulaştıklarını belirtiyor.

Ağızdan Ağıza Pazarlama Derneği CEO’su Andy Sernovitz de, blogların en çok tercih edilen siteler olduğunu ve ofiste çalışan üyelerinin çok olduğunu kaydediyor. Blogların profesyonel internet sitelerinden daha çok üyesi olduğunu da belirten Sernovitz, bloglara ayrılan sürenin diğer web sitelerine ayrılan süreden daha çok olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca AdAge’in araştırma sonuçlarına göre Amerikalı çalışanlar, çalışma zamanlarının yaklaşık 2,2 saatini blogları okumaya ayırıyor. Çalışanlar, çalışma zamanlarının yaklaşık yüzde 1,65’ini işle ilgili olmayan blog sayfalarına bakarak geçiriyor.

Technorati araştırma şirketine göre, şu anda yaklaşık 19,6 milyon blog var. Ve bu sayı artmaya devam ederse 2009’da yaklaşık 6,7 milyon insan bloglarla tanışacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.