9.650 kilometrelik yolculuğun anıları bu sergide

Hürriyet Gazetesi'nin 60'ıncı yılı nedeniyle hayata geçirdiği 'Hürriyet Hakkımızdır-Tren Özgürlüktür'...

25.11.2008 - 13:58 | MediaCat

Hürriyet Gazetesi’nin 60’ıncı yılı nedeniyle hayata geçirdiği ‘Hürriyet Hakkımızdır-Tren Özgürlüktür’ projesi kapsamında Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri ve eğitmenleri tarafından çekilen fotoğraflar, Canon sponsorluğunda İstanbul’da sergileniyor.

Kars’tan 1 Temmuz’da yola çıkan ve 41 ili dolaştıktan sonra 14 Ağustos’ta Sirkeci Garı’na ulaşan ‘Hürriyet Treni’ yolculuğunu kendi objektiflerinden anlatan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü öğrenci ve eğitmenlerinin fotoğrafları, Canon sponsorluğunda 21 Kasım–3 Aralık tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

İnsan hakları konusundaki öncelikleri tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçlayan, “Hürriyet Hakkımızdır – Tren Özgürlüktür” sloganıyla Kars’tan 1 Temmuz 2008 tarihinde yola çıkan Hürriyet Treni, 41 ili ziyaret ettikten sonra 14 Ağustos 2008 günü Sirkeci garında 9,650 km lik yolculuğunu tamamladı.

Başlangıcından bitimine kadar trende Canon’un fotoğraf makinesi ve malzeme desteği ile belgeleme görevini üstlenen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ekibinin objektifinden yolculuğu anlatan seçilmiş 100 adet fotoğraf, yine Canon’un sponsorluğunda sanat tutkunlarıyla buluşuyor.

Proje kapsamında Canon EOS 5D, Canon EOS 40D ve Canon EOS 450D fotoğraf makinelerini kullanan ve 22 kişiden oluşan Mimar Sinan Üniversitesi ekibinin 45 günlük çalışmalarının seçkisi, “Hürriyet Treni” Sergisi’nde, 21 Kasım–3 Aralık tarihlerinde MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde hafta içi saat 10.00 ile 17.00 arası izlenebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.