3M Türkiye’den Macaristan’a transfer

3M Türkiye'de üst yönetim seviyesinde Endüstri ve Ulaştırma Ürünleri Bölümü Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonunda görev yapan...

02.12.2008 - 16:27 | MediaCat

3M Türkiye’de üst yönetim seviyesinde Endüstri ve Ulaştırma Ürünleri Bölümü Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonunda görev yapan Mert Büyükyazgan, 3M Macaristan Genel Müdürü olarak atandı.

60 ülkede yerleşik olarak faaliyet gösteren 3M ofisleri arasında Genel Müdürlük görevini üstlenen ilk Türk olan Büyükyazgan, 1994 yılından beri 3M Türkiye’de görev yapıyor. Mert Büyükyazgan daha önce, 3M Türkiye Fabrika Müdürü, 3M Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi (EEMENA) Üretim ve Tedarik Müdürü, 3M Türkiye Six Sigma Kara Kuşak ve son olarak üst yönetim seviyesinde Güvenlik ve Korunma Ürünleri Bölümü Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

Evli ve iki çocuk babası olan Mert Büyükyazgan, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Büyükyazgan’ın ayrıca Purdue Üniversitesi’nden İşletme yükseklisansı bulunuyor.

3M’in en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan ve 2002’den bu yana yılda ortalama yüzde 25 büyüyen 3M Türkiye, geçen yıl sonunda yaptığı 10 milyon dolarlık yatırımla üretimini iki katına çıkarmıştı. Çerkezköy’deki fabrikasını 4.000 m2’den 8.400 m2’ye çıkaran 3M Türkiye, çalışan sayısını da her geçen yıl artırmayı hedefliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.