2FRESH, 6 ödüle layık görüldü

2FRESH, her yıl İnteraktif Medya alanında öne çıkan başarıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen...

23.05.2008 - 17:04 | MediaCat

2FRESH, her yıl İnteraktif Medya alanında öne çıkan başarıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen “Horizon Interactive Awards”da 6 ödüle layık görüldü.

“Horizon Interactive Awards” her yıl interaktif medya alanında üst standartları belirlemek ve öne çıkan başarıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen uluslararası bir organizasyon. Bu yıl yedincisi düzenlenen “Horizon Interactive Awards 2008” çerçevesinde uluslararası multimedya, grafik tasarım ve pazarlama alanlarından gelen seçkin bir endüstri profesyonelleri jürisi web sitesi tasarımından video oyunlarına kadar uzanan 18 farklı kategoride ödüllendirilecek çalışmaları belirlemek üzere 20 ülkeden 1000’in üzerinde projeyi değerlendirdi.

2FRESH yarışmada “Snickers”, “Selga” ve “2FRESH” için tasarlamış olduğu üç farklı projeyle dört kategoride toplam 6 ödülle en çok ödül kazanan firmalar arasında yer alarak önemli bir uluslararası başarıya daha imza attı.

2FRESH’in kazandığı ödüller aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

•”Tüketici Bilgilendirme” kategorisinde “Snickers Cross Türkiye” web sitesi ile Altın
• “Flash” kategorisinde 2FRESH “Claus On Ice” advergame’i ile Gümüş
• “Flash” kategorisinde “Snickers Cross Türkiye” web sitesi ile Gümüş
• “Flash” kategorisinde Selga Tekstil web sitesi ile Gümüş
• “B2B” kategorisinde Selga Tekstil web sitesi ile Gümüş
• “Eğlence” kategorisinde 2FRESH “Claus On Ice” advergame’i ile Bronz

Misyonunu “Hak edene hak ettiği krediyi vermek” olarak belirleyen Horizon Interactive Awards’un kurucusu Mike Sauce şimdiye kadar yapılmış olan yarışmalar içinde en büyük rekabetin bu sene yaşandığını belirtiyor. Ödüle layık görülebilmek için öncelikli olarak yaratıcılık ve etkin iletişim becerilerini teknik mükemmellikle birleştirebilmek gerekiyor. Kazanan katılımcıların yaratıcı konsept, sanatsal mükemmellik ve teknik uygulama konularındaki üstün başarısı böylece kanıtlanmış oluyor. Jüri üyeleri projeleri değerlendirirken yaratıcılık, orijinallik, grafik tasarım, etkin çözüm anlayışı, verilmek istenen mesajın doğru iletişimi, kullanıcı deneyimi ve teknik seviye gibi kriterleri dikkate alıyor.

“Snickers Cross Türkiye” web sitesi, paten kültürünü Snickers’ın “harekete devam” mesajı ile birleştirerek; 2FRESH tarafından özel olarak yaratılan online Snickers dünyasında genç ziyaretçilere sunuyor. Sitenin tasarımında sokak kültürü ve bu kültürün grafiti, sokak sanatı ve benzeri ögelerinden alınan ilham yine sokağa ait duvar ve asfalt dokuları ile birleştirilmiş. Sitede ayrıca etkinlik boyunca çekilen videolardan montajlar, patencilerin günlükleri, fotoğraf albümü gibi aktiviteyi canlı tutan içeriklere de yer verilmiş. www.snickers.com.tr

“Claus on Ice” ise, 2FRESH’in 2008’de “taze” yılı kutlamak amacıyla hazırladığı advergame. Ziyaretçiyi eğlenceli bir online buz pateni yarışmasına davet ediyor! Claus, ekranda sizin için buz pateninin en zorlu figürlerini sizin klavye ve mouse ile verdiğiniz komutlar doğrultusunda büyük bir kıvraklıkla sergiliyor. Şampiyonlara taş çıkartacak çok çeşitli figürleri rahatça yapabilmeniz için, 2FRESH tarafından bu oyuna özel bir kontrol sistemi de geliştirilmiş. Projenin teknik tarafında ise, 3 boyutlu karakter animasyonu videoları arka planda çalışan ileri derecede Flash kodları ile birleştirilmiş. Ve böylece tüm ekran Noel Baba’nın figürlerini dergileyeceği bir buz pistine dönüştürülmüş. www.2fresh.com/2008/

“Selga” web sitesi firmanın ofis tasarımından ilham alınarak hazırlanmış. Site, B2B olarak hedeflenen ziyaretçisine başlı başına bir marka deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmış. Selga’nın hostesi, sizi ilk adımda karşılıyor ve sitedeki gezintiniz süresince size eşlik ediyor. Internet için özel olarak 3 boyutlu animasyonla yaratılan sanal ofis ortamı, içeriği üç ana mekânda sunuyor. Siz odalardaki içeriğe erişirken, hostes de size refakat ediyor. Mekânlar arasında kapı kullanmadan yaratılan bölüm geçişleri de mecranın kendine has özelliklerinden faydalanılarak çözülmüş. Sitenin yönlendirmesi ise işlevsellik anlamında her seviyeye hızlı erişim sağlayacak şekilde kurgulanmış. www.selga.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.