29 yıl sonra aynı yerde

Cindy Crawford ikonik Pepsi reklamını yeniden canlandırmak için 29 yıl sonra kamera karşısında.

10.09.2021 - 11:52 | Simge Şenses

29 yıl sonra aynı yerde

ABD’li model Cindy Crawford, Pepsi’nin 1992’de 17’nci Super Bowl sırasında yayınladığı ikonik Two Kids reklamını yeniden canlandırmak için 29 yıl sonra kamera karşısına geçti. Çalışmadan elde edilen gelirler, Crawford’ın kardeşinin de bir dönem lösemi tedavisi gördüğü Wisconsin’deki çocuk hastanesi American Family Children’s Hospital’a bağışlanacak.

Yıllar sonra aynı mekânda, aynı kıyafetler, aynı saç modeli ve yine elinde bir kutu Pepsi’yle boy gösteren 55 yaşındaki model, fotoğraf sanatçısı David Yarrow tarafından fotoğraflandı. Crawford Instagram’da, “Arkadaşım David’le ile çalışmak her zaman bir zevk ve heyecan kaynağı ve iyi bir amaç için olduğunda daha da fazlası” diye yazdı ve Yarrow’un sanatı ve satışlarını destekleyen dünya çapındaki galeri ağının yardımıyla bu amaç için şimdiden 1 milyon dolar toplandığını belirtti.

Yarrow’un fotoğrafı ile orijinal reklam arasındaki güçlü benzerliklere rağmen, dikkate değer bir farklılık da göze çarpıyor: Crawford’u arabadan izleyen kurtlar. Yarrow’un açıklamasına göre iki kurdun (aslında Tamaskan köpekleri), 1992 reklamında Crawford’u uzaktan izleyen genç çocuklar için yedek olması gerekiyordu. Yarrow, “Onların mizacında gerekli açlık ve özlem var” diyor.

Cindy Crawford ikonik reklamın güncel bir yorumu için son olarak 2018’de Pepsi’nin bir başka Super Bowl reklamı için kamera karşısına geçmişti. Ancak son proje için markadan onay alınmış olsa da, projenin Pepsi’yle doğrudan bağlantısı bulunmuyor.

Kaynak: WGN9

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.