2017’de Facebook’a damga vuran olaylar

Facebook, 2017'de platformda öne çıkan verileri paylaştı.

06.12.2017 - 15:14 | MediaCat

Facebook'tan sivil toplum kuruluşlarına destek

Facebook, her yıl olduğu gibi 2017’de de yıl boyunca insanları Facebook’ta bir araya getiren en önemli anları paylaştı.

Facebook’tan elde edilen verilere göre 2017’de platformda en çok konuşulan olaylar, sırası ile Dünya Kadınlar Günü, 51’inci Super Bowl ve Las Vegas saldırısı oldu. 2017’de Facebook’ta Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla görüntülenirken, Las Vegas saldırısının ardından 3 bin 300’den fazla kullanıcı Facebook Kriz Yardım Merkezi aracılığı ile yardımda bulundu.

2017 yılında Meksika’da meydana gelen deprem, Facebook Kriz Yardım Merkezi’nde en çok etkileşimi yaratan felaket olurken, Kriz Yardım Merkezi aracılığıyla milyonlarca kişi güvende olduğunu sevdiklerine haber verdi ve depremzedelere yardım etti. İnsanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu önemli olaylar arasında Meksika depreminin yanı sıra Harvey Kasırgası ve Manchester’daki terör saldırısından etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen One Love Manchester konseri bulunuyordu. Harvey Kasırgası için Facebook üzerinden 20 milyon dolardan fazla yardım toplanırken, One Love Manchester konser videosu 80 milyon gösterime ulaştı ve saldırıdan etkilenenler için yapılan bağışlar da 450 bin dolara ulaştı.

2017 yılında Facebook üzerinde organize olan grupların iki önemli etkinlik için bir araya geldiği gözlemlendi. Ağustos ayında meydana gelen Güneş tutulması ile ilgili 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturulurken, 21 Ocak’ta Washington DC’de düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü de 500 binden fazla insanı bir araya getirerek 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu.

Washington DC’deki Kadınlar Yürüyüşü: 21 Ocak’ta yapılan kadınlar yürüyüşü, 500 binden fazla insanı bir araya getirdi. Yürüyüş, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu.

Facebook tarafından 2017 yılı için kişiye özel “yıla bakış” videosu da hazırlandı. İnsanların yıl boyunca paylaştıkları veya etiketlendikleri anılardan oluşan videolar, Türkiye’deki 44 milyon Facebook kullanıcısının haber kaynağında en üstte belirecek. Videoya Facebook.com/yearinreview adresi aracılığıyla da ulaşılabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.