Yaşar Akbaş’a göre 2016’nın en iyileri

Sektörün önde gelenleri 2016'nın en yaratıcı işlerini seçiyor.

25.12.2016 - 23:07 | MediaCat

Nedense derinden etkilendiğim çok iş olamadı 2016’da… İyi işler vardı elbette, ki zaten belli bir kalitede iş üretmemiz lazım bu yüzden onları burada yazmıyorum.

Ödül alan işlere baktığımda çok fazla vasat işin ödül aldığını görüyorum. Hepimiz vasat iş yapıyoruz ve yapacağız. Milyon farklı nedenden dolayı. Ancak en azından onları ödüllendirmeyelim. Sektöre moral olsun diye ödül verilmez örnek olsun diye verilir.

2016 yılında beni etkileyen işlerden ilki Axe One Song Stand. İki farklı ihtiyaç markanın DNA’sına çok uygun bir şekilde birleştirilmiş ve ortaya yaratıcı bir iş çıkmış. Sağlam bir içgörüye ve oldukça iyi bir uygulama kalitesine sahip. Büyük ihtimalle yıllar sonra ilk anda hatırlamayacağız ya da şarkısını mırıldanmayacağız çünkü bu tarz geneli hedeflemeyen ya da ulaşmayan işlerin kaderi budur. Ama arkasındaki zekaya ve işçiliğe hakkını teslim etmek gerek.

Sevdiğim ikinci ve son iş Meyhanedeyiz.biz’in Yeniden Gidersin’i. Axe’ın tersine içinde bir buluş yok ama doğru yerden yola çıkan, iyi yazılmış, iyi çekilmiş duygusal bir kampanya. Ben daha çok ana filmi sevdim. Bu tarz filmleri yazmak zordur. Kolay gibi görünür ama zordur. Kararını iyi tutturmak, bir anlamda yazının altını yakmamak gerekir. Fikrin beslendiği yer, metin, hikaye anlatımı, şarkı hepsi iyi malzemelerin bir araya gelmesiyle pişirilmiş nefis bir yemek gibi.

1 2

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.