2009 Cannes Lions Medya Jüri Başkanı açıklandı

Bu sene 56. düzenlenecek olan Uluslararası Cannes Lions Reklam Festival'i Medya Jüri Başkanı belli oldu...

15.01.2009 - 10:43 | MediaCat

Bu sene 56. düzenlenecek olan Uluslararası Cannes Lions Reklam Festival’i Medya Jüri Başkanı belli oldu. IPG’nin (The Interpublic Group) medya tekliflerine odaklanan şirketi olan Mediabrands’in CEO görevini sürdüren Nick Brien, 2009 yılı Cannes Lions Medya jüri başkanı olacak.

Nick rolü gereği bağımsız medya ajanslarını Mediabrands için yönetiyor. Mediabrands, Universal McCann, Initiative, Magna Trading, Johnson & Johnson ajansı J3, ID Media, NSA, OSI, Wahlstrom, Reprise Media, MAP ve IPG Emerging Media Lab gibi firmalarla stratejik bir ortaklık içerisinde bulunuyor.

Nick Brien, Mediabrands’e katılmadan önce 3 yıl boyunca Universal McCann’ın global CEO’su olarak görev yaptı. Onun liderliği döneminde Universal McCann, 2006 yılında ‘Lynxjet’ işi ile Cannes Media Lions Grand Prix ödülünü kazandı. Universal McCann Sydney 2006 yılında Cannes’da ‘Yılın Medya Ajansı’ ünvanını aldı.

Bundan önce ise Nick, Publicis Groupe’s Arc’ta, Starcom MediaVest Grup’ta ve Leo Burnett’te uzun yıllar iyi bir kariyer yaptı. Bu firmalarda lider poziyonlarda görev aldı ve anahtar rolü üstlendi.