2. Sayfa dizilerin ardından Twitter gündeminde

9 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

10.06.2014 - 15:02 | MediaCat

Survivor, bu Pazartesi yine birinciliği kimselere kaptırmadı. Tolga Karel parmaklardan düşmezken Sosyal TV izleyicileri Karel’in yarışma boyunca yarışlara katılmamasını eleştirerek “Tolga Karel’in Survivor’daki rahatlığı = Nasıl olsa BÜT’te hallederim diyen öğrenci rahatlığı.” gibi espriler yapıp paylaştı. Ahmet Dursun’un sakatlığı üzerine konuşmalarına devam eden izleyiciler arasında “Şu Survivor’ı Turabi kazanmasında kim kazanırsa kazansın” yorumları yapanlar da vardı. İzleyiciler gece boyunca içeriklerini #ahmetdursun, #adimadimfinaleturabi, #yigit, #merveaydin, #survivoryigitfinale ve #sonunakadarturabi etiketleri üzerinden paylaştı.

Karadayı izleyicileri sonunda bekledikleri düğüne kavuştular. “Bu hepimizin düğünü. Aynı heyecanı, mutluluğu bizde yaşıyoruz” diyen Sosyal TV izleyicileri arasında İstiklal Akarsu’nun “Ülke ne halde millet Ahmet Dursun’un ayağının derdine düşmüş yazık, koskoca Karadayı evleniyor bahseden yok, mutluluklar dilerim Mahir Abi.” Tweeti Top Tweet oldu. Kına gecesini adım adım heyecanla izleyen sosyal TV izleyicileri sahneler ve alıntılar ile ilgili “’Gözlerine başka göz değmesin.’ Ne güzel sahneydi öyle…” benzeri yorumlar yaptı.

Game of Thrones final öncesi bölümü ile yine izleyicilerini ekran başına kilitledi ve geceyi üçüncü sırada kapattı. “#GameOfThrones kargaların sesi öldürüyor. John Snow da ölürse 40 gün yastayım” diyerek seyirlerine başlayan Sosyal TV izleyicisi “Bölüm başlarken bir nefes aldım bittiğinde nefesimi ancak verebildim.” yorumları eşliğinde gece boyu yılmadan dizilerine içerik üretti ve %77 eşsiz içerik ile yine tematik yayınlar arasında yükseklerde yerini aldı.

Beni Böyle Sev, sezon finali bölümü ile günü dördüncü sırada kapattı.

2.Sayfa, Serenay Aktaş’ı konuk ettiği bölümü ile ilk defa ilk beşe girerek beşinci oldu. Serenay Aktaş’ı yalnız bırakmayan destekçileri Futbol’u bırakıp bırakmayacağı, Survivor’daki favorileri ve Evlilik ile ilgili sorulara yayında verdiği cevaplardan alıntılar paylaştı. Program boyunca üretilen içerik en çok @serenayaktas, @demetakalin ve  @ikincisayfa hesapları ile etkileşime girilerek üretildi.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 9 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.