2. Reklam sempozyumu sona erdi!

2. Reklam Sempozyumu’nda 'pazarlama iletişiminin güncel sorunları ve çözümleri' tartışıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın katılımıyla gerçekleştirilenetkinlikte 'Dijital reklam standartları' ve 'Ürün yerleştirme' başlıkları ele alındı.

30.11.2011 - 00:00 | MediaCat

2. Reklam Sempozyumu’nda ‘pazarlama iletişiminin güncel sorunları ve çözümleri’ tartışıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte ‘Dijital reklam standartları’ ve ‘Ürün yerleştirme’ başlıkları ele alındı.

Dijital reklam standartları başlıklı panelde Uluslararası Ticaret Odası’ndan Elizabeth Thomas Raynaud, ICC Kod çalışmasını ve dijital reklamcılık alanında izlenmesi gereken evrensel etik standartları ele aldı.

Dünya Reklamcılar Federasyonu’ndan Malte Lohan ise IAB-EASA dijital reklam standartları konusunda bilgi verdi.

Panel’in gazeteci Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen soru ve  cevap bölümüne ise Avukat Gökhan Ahi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kaan Varnalı,  OMD Media Dijital Medya Yöneticisi Tuncay Yavuz, Ciner Medya Bilgi Grubu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun ve Coca-Cola Dijital Medya Müdürü Yüce Zerey katıldı. Panelde,  dijital reklamcılığın günümüzde karşılaştığı bazı sorunlara karşı ortak hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Sektörde ölçümleme alanında referans oluşturabilecek kurumların temelinin atılması ve haksız rekabetten kaynaklanabilecek sorunlara karşı temel etiklerin belirlenmesi gerektiği de panelde tartışıldı.

II. Reklam Sempozyumu’nun öğleden sonraki ilk oturumu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’un konuşmasıyla başladı. Daha sonra gerçekleştirilen ürün yerleştirme panelinin konuşmacıları ise MirriAd CEO’su Mark Popkiewicz ile İngiltere Channel 4’den David Charlesworth oldu. Ürün yerleştirme tekniklerini dünyadan örneklerle seyirciyle paylaşan katılımcılar, mobil iletişimin bu reklamcılık tekniğinin gelişimine pozitif katkılar sağlayacağını ifade ettiler.

Ürün yerleştirme paneli soru ve cevap bölümü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde ve Reklam Kurulu Başkanı Ramazan Ersoy, RTÜK Daire Başkanı Nurullah Öztürk, Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Adem Gürses ve Maxus Medya CEO’su Neslihan Olcay’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Radyo ve Telvizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’un da konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, RTÜK Başkanı Sayın Dursun, 6112 sayılı kanunla birlikte ticari iletişim kavramının yasaya dahil edildiğini ve bu ifadenin daha kapsayıcı olduğunun altını çizdi. Sayın Dursun yasanın ifade ve haber alma özgürlüğünü öncelediğini ve sektör temsilcilerinin önerilerinin dikkate alınarak katılımcı, demokratik bir çerçeve içinde hazırlandığını belirtti. Sayın Dursun, sektörle ilgili tek taraflı düzenleme ve denetim mekanizmalarının yerini günümüzde görsel, işitsel reklamcılık sektöründe yer alan aktörlerle işbirliği içinde ve diyaloğa açık bir biçimde gerçekleştirilen ortak düzenleme ve denetim mekanizmalarına bırakması yönünde çaba gösterdiklerini de sözlerine ekledi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.