10 yılda cirosunu 2 katına çıkardı

10 yıl önce 110 milyon dolar olan cirosunu bugün 2 katına çıkararak 220 milyon dolar ciroya ulaşan...

02.06.2008 - 14:59 | MediaCat

Isıtma-soğutma sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, ortaklıkta başarılarla dolu 10 yılı geride bıraktı.

10 yıl önce 110 milyon dolar olan cirosunu bugün 2 katına çıkararak 220 milyon dolar ciroya ulaşan Alarko Carrier, ihracatını 19 kat artırarak, 2007 yılında 35 ülkeye 37 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.

İklimlendirme sektörünün lider kuruluşu Alarko Carrier, ortaklığın 10. yılı sebebiyle bir basın toplantısı düzenledi. Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Carrier Avrupa Başkanı David Appel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ve Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Alarko Carrier’ın 10 yılda elde ettiği başarılar ve gelecek hedefleri paylaşıldı.

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, 10. yılını kutlayan ve başarı ile sürdürülen Alarko-Carrier ortaklığından gurur duyduğunu belirtti. Alaton, konuşmasında, ortağı Üzeyir Garih’in ilk çalıştığı şirket olan Carrier ile 48 yıl sonra ortak olana kadar geçen ilginç süreci anlattı.

“10 yılda iki kat büyüme hedefimizi gerçekleştirdik”

Toplantıda, ortaklığın 10 yılını değerlendiren Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, şunları kaydetti: “10 yıl önce 110 milyon dolar olan ciromuz, 2007 yılında 220 milyon dolara ulaştı. Böylece 10 yılda iki kat büyüme hedefimizi gerçekleştirmiş olduk. İhracatımızı da 10 yılda 19 kat artırarak ciddi bir büyüme kaydettik. 2007 yılını 35 ülkeye 37 milyon dolar ihracat ile kapattık. Şirketimiz, İngiltere’den İspanya’ya, Fransa’dan Pakistan’a pek çok ülkeye ihracat yapıyor. Çin’e her yıl 2 milyon dolarlık klima ihracatı gerçekleştiriyoruz.”

Alarko Carrier’ın yüksek teknolojili ürünleri, güçlü insan kaynağı ve verimli teknolojik altyapısı olduğunu belirten Şahin, “Her yıl ürün geliştirme için 4 milyon dolarlık yatırım yapıyor, ortalama 10 yeni ürünü pazara sunuyoruz. Alarko Carrier olarak sağlıklı bir büyüme için 10 yıl önce bir hedef belirlemiştik. Bu süre zarfında hedeflerimizi hep tutturduk” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.