“İstanbul’un Geleceği İçin Alternatif Öneriler” yarışması başlıyor

“İstanbul’un Geleceği İçin Alternatif Öneriler” yarışması İstanbul’un yeni çehresini belirlemeyi hedefliyor.

11.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Tarih boyunca bir dünya kenti olan İstanbul; uluslararası arenada Paris, Londra gibi şehirleri geride bırakarak geleceğin gözde kenti olma yolunda ilerliyor. Yeni kentsel ve mimari projeleri ile dikkat çeken İstanbul, bu dinamik süreçte akademik aklın ve yaratıcılığın desteğine gereksinim duyuyor ve farklı disiplinlerce üretilecek yeni İstanbul tahayyülleri arıyor.

Türkiye’deki tüm üniversitelerden akademisyenler ve öğrencilerin katılımına açık İstanbul’un çok kimlikli yapısına, tarihi, turistik, sosyal ve ekonomik değerlerine uygun, alternatif gelecek kurgularına duyduğu ihtiyacı gören İnanlar İnşaat’ın hamiliğini yaptığı Mimar Sinan İmar Kültür Eğitim Vakfı (MİKEV) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğinde başlattığı “İstanbul’un Geleceği İçin Alternatif Öneriler” yarışması bu tahayyülleri somutlaştırmak adına düzenlendi. Kentin geleceğine dair öngörülerin akademisyenler ve öğrencilerin gözlemleri ile değerlendirileceği yarışma Türkiye’deki tüm üniversitelerden akademisyenler ve öğrencilerin katılımına açık.

İki ayrı kategoride gerçekleşecek yarışmalardan ilki, kente bakışları ve yaratıcı görüşleri ile İstanbul için alternatifler sunmaları istenilen öğrencilere yönelik olacak. Akademisyenlere yönelik ikinci yarışmada ise, sürekli vizyon ve görüşlerin çarpıştığı akademik dünyadan kenti yeni bütünsel bir bakışla değerlendirmeleri istenecek.

Yarışmanın proje teslim tarihi 15 Haziran 2012. Sonuçların 01 Ağustos 2012’de açıklanacağı yarışmanın akademisyenler kategorisi birincisinin ödülü 40.000 TL, 5’er adet eşdeğer ödül ise 12.000 TL olacak. Öğrenci kategorisinde ise her biri 10.000 TL olmak üzere 5 adet eşdeğer ödül verilecek.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.