Zoom’un yeni rakibi FaceTime

Apple, FaceTime'ı genel kullanıma açacağını duyurdu.

08.06.2021 - 13:52 | Simge Şenses

Zoom'un yeni rakibi FaceTime

Pandemiyle birlikte yükselişe geçen video konferans uygulamaları arasındaki rekabet kızışırken, Apple‘dan bu rekabete dahil olmaya kararlı olduğunu gösteren bir adım geldi. Bu yılki Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda (WWDC) yapılan en önemli duyurulardan biri, FaceTime’ın Android ve Windows işletim sistemleri için de kullanıma açılacağı oldu.

Yapılan açıklamaya göre FaceTime, Zoom ve pazardaki diğer rakipleri gibi toplantıların önceden planlanıp paylaşılmasına izin verecek. Uygulamanın ses özelliklerindeki geliştirmeler sayesinde ise yapılan görüşmelerde tüm sesler aynı odada geçiyormuş gibi duyulacak ve ses yalıtımı özelliği sayesinde konuşmacıların sesleri arkaplan gürültüsünden ayrılacak.

Ayrıca, yeni SharePlay özelliğiyle FaceTime kullanıcıları televizyon şovlarını, Twitch akışlarını veya TikTok videolarını aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte izleyebilecek. Apple’ın bu özelliği destekleyecek ilk ortakları arasında Disney+, ESPN Plus, Hulu, HBO Max, MasterClass, NBA, TikTok ve Twitch yer alıyor.

Apple, FaceTime’ı daha geniş kitlelerin kullanımına açacak olan bu hamlesiyle FaceTime’ı Zoom, Microsoft Teams ve Google Hangouts gibi uygulamalar arasındaki rekabete dahil etmeyi ve öne çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.