MediaCat

Y&R’dan network yoldaşlığı

Dünyanın tüm Y&R’ları, McWhopper başarısı için birleşti.

Y&R’dan network yoldaşlığı

Öncelikle, hikâyenin en başına dönüp ne olup bittiğini hatırlayalım:

Geçen yıl, Ağustos ayında, Burger King McDonald’s’a bir teklifte bulundu: 21 Eylül’de kutlanan Dünya Barış Günü şerefine güçlerini birleştirmek ve McWhopper adını verecekleri ortak eserlerini bu günde burger severlerin beğenisine sunmak. Markanın The New York Times ve Chicago Tribune’da tam sayfa yayımlanan ilanlarla yaptığı teklif McDonald’s CEO’su Steve Easterbrook tarafından reddedildi.

Burger King’in McDonald’s’a açık mektubu şöyleydi:

Y&R'dan network yoldaşlığı

Buraya kadar okuduysanız, yolu yarıladınız. Proje, gerçekleştirilemese de, mimarı Y&R Yeni Zelanda’ya bu yıl 52’nci kez düzenlenen International ANDY Awards‘ta Grandy ve Altın getirdi. Başarısını kutlamak isteyen Y&R Yeni Zelanda, eğlenceye diğer ülkelerde faaliyet gösteren kardeş Y&R’ları da katarak yaklaşık iki dakikalık bir video hazırladı.

Dünyanın dört bir yanındaki Y&R çalışanlarının tek yürek olup el yapımı McWhopper’larını yedikleri videoya Y&R Team Red İstanbul’dan katılan isim ise burgerine hunharca dadanan Can Arabacılar oldu.

Kaynak: Adweek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.