YouTube’dan tehlikeli meydan okuma videolarına yasak

Tehlikeli meydan okuma ve kamera şakası videoları platformda yer alamayacak.

16.01.2019 - 17:54 | Sencer Uçar

YouTube'dan TikTok'a rakip uygulama hazırlığı

Video paylaşım platformu YouTube, son zamanlarda Bird Box ve Tide Pod gibi meydan okumaların tehlikeli sonuçlar doğurmasının ardından, meydan okuma ve kamera şakası paylaşımları karşısında net bir tavır aldı.

YouTube politikalarında yapılan güncellemeyle birlikte, YouTube’un viral olan pek çok meydan okuma ve kamera şakası videosu barındırdığı belirtilerek, eğlenceli olanın haddini aşarak zararlı ya da tehlikeli bir şeye dönüşmemesini de garanti etme gereksiniminin olduğu ifade edildi. Buna göre, tehlike ya da ölüm riski barındıran, şakaya maruz kalanların kendilerini gerçekten tehlikede hissettikleri ya da çocuklarda manevi zarara yol açabilecek kamera şakaları ya da meydan okuma videoları platformda yer alamayacak.

Kanallarında söz konusu içeriklere yer veren yaratıcılara ise tehlikeli meydan okuma ve kamera şakası videolarını kaldırmaları için 60 gün süre verildi.

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.