YouTube online film kiralama ile kazanç hedefliyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi YouTube ile online film kiralama işine girmeyi planlayan Google

04.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi YouTube ile online film kiralama işine girmeyi planlayan Google; Sony Pictures, Lions Gate ve Warner Bros gibi Hollywood stüdyolarıyla görüşmelere başladı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Google, bu stüdyoların filmlerini film başına 3.99 dolar gibi bir ücret karşılığı YouTube üzerinden dağıtmak istiyor. Filmler YouTube’da DVD’leri piyasaya çıkar çıkmaz yer alacak.

Google’ın projesi gerçekleşirse, kullanıcılar YouTube’da video izlemek için ilk kez para ödeyecek. Ayrıca amatör videoların çoğunlukta olduğu Youtube’un, profesyonel videolar sayesinde daha fazla reklam almaya başlayacağı düşünülüyor. Ancak uzmanlar her gün milyonlarca videonun paylaşıldığı YouTube için kullanıcıların para ödeyip ödemeyeceğini merak ediyor. Google’ın 2006 yılında 1.65 milyar dolara satın aldığı YouTube, online video pazarının yüzde 42’sini elinde bulunduruyor. YouTube, online film kiralama hizmeti veren Apple ve Amazon’a da rakip olacak.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.