Youth Media Research’ün başına deneyimli bir isim geldi

Youth Media içinde yapılandırılan Youth Media Research’ün yöneticiliğine araştırma sektörünün deneyimli isimlerinden...

22.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Youth Media içinde yapılandırılan Youth Media Research’ün yöneticiliğine araştırma sektörünün deneyimli isimlerinden Joseph Çiprut getirildi.

Youth Research Head of Insight and Consultancy Çiprut,  Robert Kolej’deki eğitimini tamamladıktan sonra önce California State University, Northridge’de, daha sonra da UCLA’de Psikoloji ve İşletme eğitimi gördü.

Fuarcılık, yeni medya ve uluslararası ticaret konularında uzmanlaşan Çiprut, bu alanlarda global platformlarda seminerler ve fuarlar düzenledi. Amerika’nın savaş sonrası Vietnam’da düzenlediği ilk fuarının organizatörlüğünü yapan Çiprut, Türkiye’de de ilk kez ‘e-ticaret’ ve ‘Endüstriyel Tasarım’ zirvelerini gerçekleştirdi.

1996 yılında internet sitesi internetwire.com’da dünyaca ünlü 30 yeni medya uzmanı arasına giren tek Türk olan İstanbul doğumlu Joseph Çiprut’un uluslararası medyada ve internet’te çok sayıda makale, röportaj ve araştırması bulunuyor.

Showcase USA’de Pazarlama Direktörlüğü, World Access Corporation’da Pazarlama ve Satıs Direktörlüğu, America Online şirketinde danışmanlık görevlerinde bulunan Joseph Çiprut, Massachusetts eyaleti yönetimine ve ABD Ticaret Bakanlığına da danışmanlık hizmeti verdi.

2003- 2009 yıllarında  pazarlama iletişimi, medya ve marka ederi araştırmalarında lider firma Millward Brown Türkiye ofisinde İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Çiprut, 2009 Mayıs ayından beri kendi danışmanlık firması bünyesinde markalaşma, iletişim, uluslararası pazarlama ve satış sürecini daha etkin kılmak isteyen kurumlar için proje bazlı değer üretiyor. Ayrıca, birçok eğitim kurumunda  pazar araştırması, iletişim teknikleri konulu dersler vermekte, pazarlama ve etkin iletişim odaklı seminerler organize etmektedir.  İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Çiprut evli ve dört yaşında bir erkek çocuk babası.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.