Yonja’da OpenSocial devri başladı

Türkiye'nin lider online sosyal ağı ve en büyük gençlik portalı Yonja.com, KlickNation ve Rockyou firmalarının...

24.12.2008 - 10:20 | MediaCat

En büyük gençlik portalı Yonja.com, KlickNation ve Rockyou firmalarının geliştirdiği 6 uygulamadan oluşan başlangıç setiyle OpenSocial platformunu başlattığını açıkladı. Yonja Ekibi, ilk haftasında 15.000’den fazla kullanıcı tarafından kurulan uygulamaların, lansman faaliyetlerinin ardından daha fazla ilgi görmesini bekliyor.

Google’ın sistem entegrasyon partneri olan Globant, Shindig’in Java versiyonunu esas alan ve 0.8 OpenSocial özellikleriyle tamamen uyumlu olan uygulamanın uyarlamasında Yonja’ya yardımcı oldu. KlickNation firmasıyla birlikte çalışarak “Buy Your Friends” uygulamasının yeni versiyonunu kullanan ilk sosyal ağ olan Yonja.com ayrıca popüler birçok uygulamanın Türkçe’ye uyarlanmasında da önemli bir rol oynadı.

Yonja.com’un teknolojiden sorumlu üst düzey yöneticisi Andreas Oesterer “Google’ın OpenSocial girişimi ve Shindig’in kapsadığı topluluk, bizim gibi sosyal ağlar için ideal bir uygulama platformu sağladı. Kullanıcıların daha katılımcı davranacağına ve Türkiye pazarı ile ilgilenen aplikasyon yaratıcıları için büyük bir fırsat olacağına eminiz.” dedi.