YKM’de amansız ‘rekabet’ devam ediyor

YKM’nin çoğunluk hisselerinin Boyner Büyük Mağazacılık tarafından devralınması işleminde Rekabet Kurulu incelemesi sürüyor.

07.06.2012 - 00:00 | MediaCat

YKM’nin çoğunluk hisselerinin Boyner Büyük Mağazacılık tarafından devralınması işleminde Rekabet Kurulu incelemesi sürerken Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “İzin için başvuruda bulunarak başlattığımız hukuki süreçlerin ilerliyor olmasını ve konunun özenle inceleniyor olmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Her zaman olduğu gibi, konuları hukuki süreçlerine emanet ederken müsterihiz” dedi. Boyner Büyük Mağazacılık CEO’su Aslı Karadeniz ise, “YKM’nin satınalınması ile ilgili heyecanımız ilk günden beri artarak devam etmektedir. Gerekli incelemelerin tamamlanmasını takiben bugünküne ilave pek çok noktada tüketicilere kavuşabilmeyi ümit ediyoruz” diye konuştu.

YKM’nin çoğunluk hissedarları Lale Güven ve ailesi ile Ağralı ailesi ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “YKM’de sahip olduğumuz ve sermayenin çoğunluğunu temsil eden paylarımızın Boyner’e satışı ile ilgili anlaşmamız devam ediyor. Satış sürecini baltalamaya yönelik gerçek dışı haberler çıkaran ve Anayasa ile korunan mülkiyet hakkımızı hukuki mesnetten uzak iddialar ile zedelemeye çalışan Tan ailesi ile ortaklığımızın yürümeyeceği aşikar.”

Tan: Önemli bir adım
Tan Ailesi adına açıklama yapan Saruhan Tan ise, Rekabet Kurulu’nun devire onay vermeyip nihai inceleme kararı verdiğinin altını çizerek, bu durumun sektör ve rekabetin korunması adına önemli bir adım olduğunu söyledi.

Boyner Büyük Mağazacılık ve Citi Group ortaklığının YKM’nin Tan Ailesi dışındaki iki ortağının çoğunluk hisselerini ve marka payını satın aldığını açıklamasının ardından, Tan Ailesi’nin yüzde 50’sine sahip olduğu YKM markalarının devriyle ilgili itirazı yargıya intikal etmişti.

(Kaynak: Milliyet )

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.