Yılın sosyal sorumluluk ödülü, “Annemi İstiyorum”a

AB Parlamenteri ve AB Parlamentosu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raportörü Richard Howitt yılın kurumsal sosyal sorumluluk ödülünü Pınar Reyhan Özyiğit’e vermek üzere Türkiye’ye geldi.

27.01.2011 - 00:00 | MediaCat

AB Parlamenteri ve AB Parlamentosu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raportörü Richard Howitt yılın kurumsal sosyal sorumluluk ödülünü Pınar Reyhan Özyiğit’e vermek üzere Türkiye’ye geldi.

AB Parlamentosu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raportörü Richard Howitt, Türkiye’deki kurumsal sosyal sorumluluk projelerini yakından incelediğini, özellikle Avrupa Birliği’ne girme talebi olan Türkiye’deki kurumların soysal sorumluluk konularındaki hassasiyetlerini ilgiyle takip ettiğini belirtti.

Howitt “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü vermek için “Annemi İstiyorum” kampanyasından daha iyi bir kampanya düşünemiyorum, ilk duyduğum andan itibaren çok etkilendim.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti.

“Böylesine önemli bir projeyi bu kadar kısa sürede tamamlayan Pınar Reyhan Özyiğit ile tanışmak, yeni projeleri hakkında bilgi alma şansını kaçırmamak ve ödülünü kendi ellerimle vermek benim için büyük bir mutluluk olacağından özellikle geliş tarihimi bu ödül törenine göre ayarladım.”

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi’nin misafiri olarak İstanbul’a gelen ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Genel Balkanı Serdar Dinler’in davetlisi olarak Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törene katılan Richard Howitt, Pınar Reyhan Özyiğit’in de katıldığı yuvarlak masa toplantısının ardından; “Bundan sonraki projelerinizden bizzat haberdar olmak ve çalışmalarınızda sizi desteklemek istiyorum ve bu ödülü size gururla takdim ediyorum” diyerek Pınar Reyhan Özyiğit’e Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü takdim etti.

Richard Howitt’in ardından söz alan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Genel Başkanı Serdar Dinler; “Türk kadınını hem iş hayatında hem de sosyal sorumluluk çalışmaları anlamında mükemmel şekilde temsil eden Pınar Reyhan Özyiğit’e biz de derneğimiz adına Yılın En başarılı Sosyal Sorumlu Kadını Sertifikası’nı veriyoruz” diyerek ikinci ödülü takdim etti.

Törenin ardından Pınar Reyhan Özyiğit’in 2011 yılında gerçekleştirmek üzere hazırlandığı projeler hakkında bilgi alan Richard Howitt, kendisine bundan sonraki projelerine de destek vereceğini belirtti. Türkiye’nin en güçlü firmalarının yöneticilerinin katıldığı basına kapalı VIP toplantının ardından Pınar Reyhan Özyiğit’le el sıkışan Richard Howitt “Sizinle tanışmak büyük bir onurdu, en kısa zamanda yeni projelerinize dair haber ve dileklerinizi bekliyorum” diyerek ülkesine döndü.

Konuyla ilgili konuştuğumuz Pınar Reyhan Özyiğit; “ Ben çalışan bir kadın, bir yönetici ve anne olarak üzerime düşeni yapıyorum ve yapacağım. Bunun takdir edilmesinden elbette memnuniyet duydum hem Serdar Dinler hem de Richard Howitt’e bu anlamlı ödüllerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şahsıma verilen bu ödülleri beni çalışmalarımda daima destekleyen bir başka özel kadın, yöneticim; Vuslat Doğan Sabancı ve ekibim adına kabul ediyorum” dedi.

Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.