Yılın en çok şikayet edilen reklamı

Çocuklara yönelik bir hayır kuruluşu olan Barnardo'nun bir ilanı İngiltere'de 2003 yılının en çok şikayet edilen reklamı oldu. Reklamı kaldırmak hakikaten zor, isterseniz haberin devamını hiç tıklamayın.

04.12.2003 - 00:00 | MediaCat

Çocuklara yönelik bir hayır kuruluşu olan Barnardo’nun bir ilanı İngiltere’de 2003 yılının en çok şikayet edilen reklamı oldu. Reklamı kaldırmak hakikaten zor, isterseniz haberin devamını hiç tıklamayın.

Kasım ayında yayınlanan ve yeni doğmuş bir bebeğin ağzından çıkmakta olan bir hamamböceğini gösteren gazete ilanıyla ilgili olarak İngiliz Reklam Standartları Kurulu’na şimdiye değin tam 455 şikayet ulaşmış.

Yoksulluğun çocukları nasıl olumsuz etkilediğine dair mesaj vermeye gayret eden bu ilan aynı zamanda İngiliz reklam denetim tarihinin en çok şikayet edilen beşinci reklamı. Rekor, 1.192 şikayetle yine bir sosyal kuruma ve konuya ait: British Safety Council’in 1995 yılındaki prezervatif kampanyasına.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.