Yılın dijital girişimi

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve dijital pazarlama iletişimi alanında en yaratıcı çalışmaları ödüllendirmeyi amaçlayan...

13.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve dijital pazarlama iletişimi alanında en yaratıcı çalışmaları ödüllendirmeyi amaçlayan Digital Age Awards’da ‘yılın dijital girişimi’ de belirlendi. Yılın Dijital Girişimi Büyük Ödülü, Türkiye’nin en popüler özel alışveriş kulüplerinden Markafoni’ye verildi.

16 genel kategoride ve 7 uygulama kategorisinde birincilik ödüllerinin yanısıra 3 de büyük ödül verilen yarışmada, Yılın Dijital Girişimi Büyük Ödülü, diğer tüm ödüllerden farklı olarak jüri tarafından değil, iki aşamalı bir araştırmayla belirlendi.

İKİ AŞAMALI SEÇİM
Araştırmanın ilk aşamasında dijital iş dünyasının kanaat önderlerine son bir yıl (1 Temmuz 2009 – 30 Haziran 2010) içinde başlatılan ya da ivme kazandıran en başarılı dijital girişimlerin hangileri olduğunu sorduk. Ardından en çok önerilen 20 dijital girişimi bir araya getirerek 20 maddelik bir kısa liste hazırladık.

İkinci aşamada bu liste, Türkiye’nin ilk dijital WOMM ajansı  FikriMühim’in üyelerinin dikkatine sunuldu ve onlardan, son bir yıl içinde gösterilen performansı göz önünde bulundurarak en başarılı buldukları dijital girişimi seçmeleri istendi.

Araştırma sonucunda toplam 6.259 FikriMühim üyesi oy kullandı. Bunlardan 2.104’ü özel alışveriş kulübü Markafoni’yi Yılın Dijital Girişimi Büyük Ödülünü almaya layık buldu. 13 Ekim’de Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen törende Markafoni’nin ödülünü, girişimin kurucu ortağı Ahmet Sarı aldı.

YILIN DİJİTAL GİRİŞİMİ ADAYLARI
Yılın dijital girişimi oylamasında FikriMühim üyelerinin dikkatine sunulan diğer dijital girişimler ve aldıkları oylar ise şöyle…
1. Markafoni.com 2104
2. Trendyol.com 743
3. Sehirfirsati.com 629
4. Zaytung.com 377
5. Anneysen.com 375
6. Bitenekadar.com 289
7. 444cicek.com 288
8. Bobiler.org 246
9. Bonnyfood.com 244
10. Grupanya.com 232
11. Bendeistiyorum.com 203
12. Sanalika.com 143
13. Memlekettengelsin.com 99
14. Tish-o.com 88
15. Pabbuc.com 50
16. Karniyarik.com 48
17. Gamester.com.tr 46
18. Bogazharbi.com 33
19. Balerin.com 13
20. Warband-turkiye.com 9

Jüri başkanlığını Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu’nun yaptığı ana jürideki diğer isimler alfabetik sırayla şöyle: Alemşah Öztürk-41?29! Ajans Başkanı, Alkan Eraltan-Ülker Pazarlama Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı, Arda Kertmelioğlu-Mobilera Kurucu Ortağı, Babür Çelebi-Doğan Online CEO’su, Burak Gözalan-Pure New Media Kurucu Ortağı, Burçin Ergünt-Ping Yönetici Ortağı, Can Saraçoğlu-Litespell Ajans Başkanı, Cüneyt Devecigil-Zadaca Ajans Başkanı, Demir Çilingir-Alafortanfoni Ajans Başkanı, Enis Orhun-C-Section Ajans Başkanı, Gökhan Salmanoğlu-P&G Bölge Digital Pazarlama Müdürü, İpek Zeren Süel-Coca Cola Medya Grup Müdürü, Levent Erim-Lowe Worldwide Digital Bölüm Başkanı, Nevzat Aydın-Yemeksepeti Genel Müdürü, Oya Yaşayan-OMD Dijital Bölüm Başkanı, Serdar Kuzuloğlu-MYK Medya Ajans Başkanı, Serhat Akkılıç-Project House Ajans Yönetici Ortağı, Yüce Zerey-The Coca Cola Company Türkiye İnteraktif Pazarlama Müdürü, Zafer Özçelik-ISOBAR Genel Müdürü

Digital Age Awards’a 296 proje başvurmuş ve önjüri oylamasının ardından bu projelerden 110’u kısa listeye kalmıştı.

İlgili diğer haber başlıkları;

Digital Age Awards sahiplerini buldu 
Büyük ödül Leo Burnett’in 
Yılın dijital reklamvereni
Yılın dijital ajansı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.