Yılın dijital girişimi Trendyol!

Digital Age Yaratıcılık Ödülleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yılın dijital girişimini seçti. Bu özel ödül, 3 Kasım gecesi düzenlenen törenle Trendyol başkanı verildi.

06.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Digital Age Yaratıcılık Ödülleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yılın dijital girişimini seçti. Bu özel ödül, 3 Kasım gecesi düzenlenen törenle Meriç Aban’a verildi.

Geçtiğimiz yıl aynı kategoride Markaafoni’yi ödüllendiren Digital Age bu yıl da, yapılan kapsamlı bir tarama sonucunda geçtiğimiz yıl en çok dikkat çeken 30 dijital girişimi içeren bir liste hazırladı. Bu liste MediaCat Online kullanıcılarının oylamasına sunuldu. Paralel olarak  Türkiye’nin ilk dijital word-of-mouth ajansı FikriMühim üyelerine de yılın en başarılı dijital girişiminin hangisi olduğu, ucu açık bir anket yoluyla soruldu. Bu iki anketin sonuçları birlikte değerlendirildi. İki ankette de ön plana çıkan Trendyol.com’a ‘yılın dijital girişimi’ ödülü verilmesine karar verildi.

Türkiye’nin hızlı büyüyen e-ticaret sitelerinden Trendyol.com, bu yıl, Kleiner Perkins Caufield&Byers’ın (KPCB) başını çektiği Social Fund (S-Fund) ve mevcut yatırımcıları Tiger Global Company’den 26 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu yatırım karşılığında Trendyol.com, fonlara yüzde 12’lik hisse verdi. Böylece şirketteki yabancı yatırımcı payı yüzde 50’ye ulaştı. KPCB daha önce dünyanın önde gelen saygın teknoloji şirketleri Facebook, Google, Amazon.com, Twitter, AOL ve Zynga’ya yatırım yapmıştı.

4 milyon aktif üyesi olan Trendyol.com, Trendyol Blog ve sosyal medya kanalları ile üyelerine stil, moda ve trendler ile ilgili içerik de sunuyor. Şimdiye kadar 1.000’in üzerinde marka ile işbirliği yapan Trendyol.com her gün 10 binlerce rünü Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki yelerine ulaştırıyor. Sitede her beş saniyede bir ürün satılıyor. Trendyol.com, faaliyete geçtiği Mart 2010’dan bugüne toplam 50 milyon doların üzerinde finansman sağladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.