Yerli dizi tekrarları kanalları kurtarıyor

Televizyonda 72 yerli dizi, yayınlanan yeni bölümleriyle hafta içinde izleyicileri ekran başına toplarken, bu dizilerin...

11.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Interpress, televizyondaki kanallar içinde yayınlanan yerli dizileri mercek altına aldığı araştırma sonuçlarına göre; Ulusal kanallarda 3 – 9 Mayıs haftasında toplam 222 defa yerli dizi yayınlandığı belirlendi. Televizyonda 72 yerli dizi, yayınlanan yeni bölümleriyle hafta içinde izleyicileri ekran başına toplarken, bu dizilerin haftanın değişik günleri ve farklı saatlerde toplam 150 defa da tekrarı ekrana gelmiş.

En çok ‘Deniz Yıldızı’ dizisi yayınlanıyor

Interpress’in yaptığı araştırma sonuçlarına göre; bir hafta içinde kanallarda en çok yayınlanan 16 tekrar ile ‘Deniz Yıldızı’ dizisi oldu. Onu sırasıyla, 10 tekrar ile ‘Unutma Beni’, ‘Tatlı Hayat’, 9 tekrar ile ‘Yedi Numara’, 8 tekrar ile ‘Arka Sıradakiler’, ‘Çocuklar Duymasın’, 7 tekrar ile ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Kalp Gözü’, ve ‘Kaybolan Yıllar’, 6 tekrar ile ‘Arka Sokaklar’, ‘Vazgeç Gönlüm’, 5 tekrar ile de ‘Yabancı Damat, ‘Kadın İsterse’, ‘Bizim Evin Halleri’ dizileri izliyor.

Yerli dizi de ATV tekrarda ise Fox TV önde

Televizyonda yayınlanan yerli dizilerin dağılımı 10 ulusal kanal üzerinde toplanırken, en çok yerli dizi yayınlayan kanalların başında ATV – 16 dizi,  Kanal D – 12, Star TV – 10, Fox – 9, Samanyolu – 8, TRT 1 – 7, Kanal 7 – 5, Show TV ve Kanaltürk – 2’şer ve Cine 5 – 1 dizi ile listeyi oluşturdu. Dizi tekrar sayılarında ise; Fox – 43, Star TV ve Kanal D – 35, ATV – 34, TRT 1 – 24, Samanyolu TV – 17, Kanaltürk – 15, Kanal 7 – 12, Show TV – 4 ve Cine 5 ise 3 tekrarla listede yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.