Yeni rakip Godtube

Youtube'un çok izlenmesi dindarları harekete geçirdi. Godtube, henüz Ağustos ayında

15.10.2007 - 13:26 | MediaCat

Youtube’un çok izlenmesi dindarları harekete geçirdi. Godtube, henüz Ağustos ayında kurulmuş olmasına karşın internetin en hızlı büyüyen sitesi.

Ayda 3 milyon farklı kişinin ziyaret ettiği sitenin kurucusu Chris Wyatt, Pew şirketinin bir araştırmasında günümüzde kiliseye giden Hıristiyanların oranının yüzde 70 olduğu, ancak 2025’te yüzde 35’e düşeceğini okuyunca hazırlıklara başlamış. Wyatt, niyetinin tamamen ticari olduğunu, Hıristiyanlığı incelemeye yeni başladığını söylüyor. Godtube’da, ünlü reklamların Hıristiyan bakış açıyla yapılan parodilerinden, Hz. İsa ile ilgili kişisel yorum videolarına kadar geniş bir içerik bulunuyor.

Youtube gibi, kullanıcıların gönderdiği filmleri yayınlayan, ancak sadece Hıristiyanlık ve din konulu bir içerik sunan “Godtube”un en çok izlenen videosu ise küçük bir kıza ait. İncil’in 23’üncü mezmurunu, zaman zaman kamerayı tutan babasının yardımıyla da olsa ezbere okuyan dört-beş yaşlarındaki küçük Amerikalı’nın videosu, 3.7 milyon kişi tarafından izlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.