Yeni Maserati GranTurismo geri döndü

Maserati’nin 1947 yılına dayanan GranTurismo geleneği 2007’de gelişmiş üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla geri döndü.

21.11.2007 - 07:39 | MediaCat

Maserati’nin 1947 yılına dayanan GranTurismo geleneği 2007’de gelişmiş üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla geri döndü. Yeni dönemde ürün gamını güçlendirerek model çeşitliliğini geliştirmeye devam eden Maserati, Quattroporte Automatica’nın ardından şimdi de Yeni Maserati GranTurismo’yu Türkiye yollarına çıkarıyor.

Dünya prömiyerini Mart ayında 77. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiren Yeni Maserati GranTurismo’nun Türkiye lansmanı 14 Kasım 2007 günü gerçekleşti. Etkinlikler FerMas Showroom’da düzenlenen ve Tofaş CEO’su Ali Pandır, Maserati Avrupa Bölge Müdürü Luis Alberto Fresco ve FerMas Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün katıldığı basın toplantısı ile başladı.

Kutlamalar daha sonra Asmalımescit ve Alaçatı’nın ardından Eyüp’teki kültür ve sanat merkezi santralistanbul’da açılan Otto Santral’de gerçekleşen özel gece ile devam etti. Maserati tutkunları, 50 yıl sonra geri dönen Maserati GranTurismo efsanesinin tanıtımı için özel olarak seçilen bu mekanda bir araya geldi. Geceye ayrıca Maserati Avrupa Bölge Müdürü Luis Alberto Fresco, TOFAŞ CEO’su Ali Pandır, FerMas Genel Müdürü Orhan Ülgür ile sanat ve iş dünyasından ünlü simalar katıldı.

Caz vokaliyle beğeni toplayan İlhem Khodja’nın sahne aldığı gecede davetliler ünlü sanatçının muhteşem performansı ile eğlendi. Davetliler hem gece boyunca İlhem Khodja’nın muhteşem şovuyla eğlendi hem de Yeni Maserati GranTurismo’yu yakından tanıma fırsatını buldu. Maserati ve Pininfarina arasındaki işbirliği sonucunda üretilen Yeni Maserati GranTurismo üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla davetlilerden büyük beğeni topladı.

Yeni Maserati GranTurismo adeta bir performans ve konfor şöleni sunarak sürücüyü kendisine bağlıyor. 405 beygir gücüne sahip Yeni Maserati GranTurismo, 4,2 litrelik V8 motoru ve önde %49 ve arkada %51’lik ağırlık dağılımıyla sağlam ve yüksek performanslı sportif bir otomobil olarak göze çarpıyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi, 8 litrelik silindir hacmindeki GranTurismo’da konfordan ödün vermeden sportif kullanım özelliklerini sağlıyor.

Otomobilin üretiminde kullanılan oranlar GranTurismo’nun en mükemmel ivme zamanına ulaşabilmesi için özel olarak tasarlandı. Saatte 285 kilometre hıza ulaşabilen Yeni Maserati GranTurismo 100 km. hıza ise sadece 5.2 saniyede çıkıyor. Ayrıca otomobilde vites değiştirme modunu sürüş tarzına ve yol koşullarına uyarlayan bir kumanda sistemi bulunuyor.

Yeni modelin adı Yeni Maserati GranTurismo ise tesadüfen bulunmadı. 1947 yılına dayanan Maserati’inin GranTurismo geleneği, müşterilerinin talepleri üzerine Trident Company, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, büyük usta Pininfarina tarafından tasarlanan ilk GranTurismo olan A6’nın dünya prömiyerini yapmıştı. Bir kez daha, Maserati ve Pininfarina arasındaki işbirliği sonucunda, üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla rakiplerinden ayrılan yeni bir otomobil doğdu.

Bilgi İçin:
Bersay İletişim Danışmanlığı

Elif Sözer
Tel: 0212 337 51 20, GSM: 0532 513 68 88 , e-mail: elif.sozer@bersay.com.tr
İpek Özgül
Tel: 0212 337 51 86, GSM: 0533 437 10 87 , e-mail: ipek.ozgul@bersay.com.tr