Yeni “halk gazetesi”: Son söz

Cumhuriyet gazetesinin desteği ile yeni bir gazete geliyor: Son Söz

01.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Cumhuriyet gazetesinin desteği ile yeni bir gazete geliyor: Son Söz

Cumhuriyet Gazetesi’nin katkılarıyla Türk basınına yeni bir günlük gazete katılıyor. "Halk Gazetesi" olarak tanımlanan gazetenin kadro çalışmalarını gazeteci Mehmet Ceylan yürütüyor.

Ceylan, Sözcü gazetesini çıkaran ekipte de önemli görevler üstlenmişti. İsmi Son Söz olarak belirlenen gazetenin master sayfaları Cumhuriyet tesislerinde hazırlanmaya başladı.

gazeteciler.com’un haberine göre, gazetenin yazar kadrosunda Cevher Kantarcı, Cezmi Ersöz, Nahit Duru ve Merdan Yanardağ gibi tanınmış isimlerin bulunması netleşti. Başyazarlık için Bekir Coşkun’a öneride bulunulacağı kulislerde konuşuluyor.

Son Söz Gazetesi, ağır bir dili olan ve yazıya boğulmuş Cumhuriyet yerine Posta gibi renkli ve kolay anlaşılabilir bir içerik ile oluşturulacak. Sözcü gazetesini avam bulan ancak ulusal bakış açısını yaratıcı bir şekilde yansıtmayı planlayan gazete yakın dönemde yayın hayatına başlayacak.

Haberturk

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.