MediaCat

Yeni diziler gösterime girmeden savaşları başladı

Dizilerin zirve savaşı ekrandan önce haberlerde başladı.

Yeni diziler gösterime girmeden savaşları başladı

Ekranda yerli diziler arasında yaşanan kıyasıya rekabet yeni bir boyut kazandı. Kış sezonunun bitmesine az bir zaman kala, kanallar yaz dönemi için hazırlıklarına hız verirken, en çok ilgiyi gösterime girmeye hazırlanan yeni yerli diziler çekiyor.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı son araştırmada, geçtiğimiz Nisan ayından bu yana, önümüzdeki dönemlerde ekranda yayınlanacak yeni yerli diziler hakkında, yazılı basında 200’e yakın haber yayınlandığı ortaya çıktı. Son dönemde ekranlara veda eden Keşanlı Ali Destanı, Mor Menekşeler, Koyu Kırmızı, Kalbim Dört Mevsim ile finali yapılacak olan Adını Feriha Koydum, Fatma Gül’ün Suçu Ne? gibi çok ses getiren dizilerin yerini almaya aday 20’e yakın yeni dizinin şimdiden haberlerle gündeme girdiği belirlendi.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, son 1,5 ay içinde yazılı basında ismi en çok öne çıkan yeni diziler şunlar oldu; Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Süer’in rol aldığı “Sultan”, Oktay Kaynarca, Emre Kınay ve Naz Elmas’ın oynadığı çekimleri devam eden “Ustura Kemal”, Tarık Pabuçcuoğlu, Murat Eken, Hande Subaşı ve Kaan Urgancıoğlu’nun rollerini paylaştığı “Düşman Kardeşler”, Metin Akpınar’ın rol aldığı komedi dizisi “Oh Olsun”, Haluk Bilginer’in Ebru Özlem ile birlikte oynayacağı “Hayatımın Rolü”, Müjdat Gezen’i yeniden ekrana döndüren “İbret-i Alem” ile Şebnem Bozoklu, Cemal Toktaş ve Tomris İnceer’in rol aldığı “Arabulucu”.

Aynı araştırmaya göre, oyuncu kadroları belirlenen, çekim hazırlıklarına başlanan ve ilerleyen zamanda gösterime girmesi beklenen yeni yerli dizilerden haberlere yansıyanlar ise, Mehmet Aslantuğ’un Jale Arıkan ile oynayacağı “Veda”, Mazhar Alanson’un rol alacağı “Küçük Hesaplar”, Yetkin Dikiciler ile Derya Alabora’nın oynayacağı “Çıplak Gerçek”, Ceyda Ateş’in rol alacağı kesinleşen “Evden Biri”, Hande Soral, Burak Sağ Yaşar ve İbrahim Kendirci’nin oynadığı “Budala” ile Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın oynadığı filmin dizi olarak ekrana geleceği, Dila Hanım rolünü bu kez Hatice Şendil’in canlandıracağı “Dila Hanım” oldu.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.