Yeni bir pazarlama paylaşım ağı doğdu

Management Centre Türkiye’nin pazarlama sektörünü buluşturan MRKTNGZONE platformunun...

16.07.2008 - 16:52 | MediaCat

Management Centre Türkiye’nin pazarlama sektörünü buluşturan MRKTNGZONE platformunun ilk toplantısı yapıldı. Pazarlama ile ilgili gündem yaratan, sektörel doğru ve yanlışların paylaşıldığı ve katılımcıların düşünce ve deneyimleri ile zenginleşecek, kurumlardan bağımsız bir paylaşım platformu olarak hayata geçirilen MRKTNGZONE, pazarlamanın tüm alanlarını kapsamayı hedefliyor.

Management Centre Türkiye’nin yeni pazarlama paylaşım ağı MRKTNGZONE Türkiye’nin önde gelen 50 şirketinin pazarlamadan sorumlu üst düzey yöneticileri bir araya gelerek sektörü birkaç adım birden ileri taşıyacak yepyeni bir oluşumun altına imza attılar. Liderliğini Management Centre Türkiye’nin üstlendiği MRKTNGZONE, sektörün birlikte tartışıp birlikte üreteceği ve önümüzdeki 10 yıla hazırlanacağı yepyeni bir paylaşım platformu. Pazarlama profesyonelleri bu platformda hem sektörün gidişatını, ihtiyaçlarını, artılarını eksilerini paylaşacak hem de birlikte yeni projeler için çalışacak.

Management Centre Türkiye liderliğinde MRKTNGZONE platformunda buluşan yöneticiler, yılda dört kez toplanacaklar ve oluşturdukları çalışma grupları ile çeşitli projeler üzerinde çalışarak ile yıl boyunca birlikte olacaklar. İlk toplantının ana konusu, “Güçlü Pazarlama” oldu. Yöneticiler 7’şer kişilik çalışma gruplarına ayrılarak güçlü pazarlamanın tanımını ve bu ideale ulaşmak için gereksinimlerin neler olduğu üzerine çalıştılar.

Ortak fikirler arasında öne çıkanlardan bazıları: Tutku, cesur yürekler, inovasyon, heyecan, tasarım, hayal, uygulama ve müşteri… İşte pazarlama yöneticilerinin güçlü pazarlama için peşi sıra sıraladığı anahtar kelimeler bunlar oldu. Katılımcılar bu kavramlardan birine sahip çıkarak, Türkiye’de pazarlamanın gelişiminde bu kelime etrafında neler yapılabilir diye çalışmaya başladı.
Toplantının bir diğer bacağında ise yöneticiler bu kez kendileri için en mükemmel Pazarlama Konferansı’nı tanımladılar. Bir konferanstan neler beklediklerini sıralayan pazarlama profesyonellerinin ortak görüşü, daha çok, iyi ve kötü vaka örneği dinlemek, konferans konuşmacıları ile daha interaktif ve sürdürülebilir bir iletişim kurmak olarak sıralandı. Bu beklentiler, Management Centre Türkiye tarafından 2-3 Aralık 2008’de düzenlenecek olan 9. Pazarlama Zirvesi için de yol gösterici olarak kabul ediliyor. MRKTNGZONE çalışmalarının sonucu, aynı zirvede katılımcılar ile paylaşılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.