Yeni bir kitap: Crowdsourcing

İşinden evine dönüp tek amacı internette hobisiyle ilgilenmek olan kalabalıklar, nasıl olur da dünyaca ünlü şirketlere bir gecede milyon dolarlar kazandırır; saniyeler içinde, yeni ürünler, yeni markalar yaratır...

02.03.2010 - 00:00 | MediaCat

KoçSistem Yayınları, gazeteci-yazar Jeff Howe’un yazdığı, dünyada büyük ses getiren yeni iş modeli “Crowdsourcing”in anlatıldığı “Crowdsourcing: Kalabalıkların Gücü Bir İşe Nasıl Şekil Verebilir?” (Crowdsourcing: Why The Power Of The Crowd Is Driving The Future Of Business) rehber kitabını Türk okurlarıyla buluşturdu.

İlk olarak Ağustos 2008’de ABD’de basılan ve büyük ilgi gören, daha sonra İngiltere, İtalya ve Japonya gibi 11 ülkede daha okuyucusuna ulaşan Crowdsourcing, yepyeni bir fenomen yarattı. Üstelik bu bir iktisatçının, bir yönetim danışmanının ya da bir pazarlama gurusunun buluşuyla değil, sevdiği şeyleri özellikle başkalarıyla birlikte yapmaktan hoşlanan binlerce insanın plansız eylemleri sonucu ortaya çıktı.

Felaket öngörüsünün antitezi
Crowdsourcing, internetin, insanları birbirinden ayırdığını söyleyen felaket öngörüsünün antitezi olarak, dünyadaki tüm insanları din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan aynı amaç için bir araya getirmeyi başardı. Her coğrafyadan her türlü insanın görülmemiş seviyelerde işbirliği yapmasını ve ekonomik açıdan anlamlı işleri örgütlemesini sağlayan “crowdsourcing”, iş dünyasından siyasete, medyadan finansa, bilimden mühendisliğe, sanattan eğlence üretimine kadar her şeyin üretiliş biçimini değiştirmeye başladı.

Yeni çözümler keşfetmek ve daha güçlü ve inandırıcı bir şirket kimliği oluşturmak için Fortune 100 şirketleri de Crowdsourcing’e başvuruyor. Girişimcileri, sanatçıları, tasarımcıları ve tüm hobi sahiplerini hafife alınmayacak avantajlarla donatan bu yeni olgunun dinamikleri, Türkiye’de ilk defa KoçSistem tarafından Türkçe’ye kazandırılan “Crowdsourcing” kitabında açıklanıyor.

“Crowdsourcing: Kalabalıkların Gücü Bir İşe Nasıl Şekil Verebilir?” kitabı Mart ayında www.kocsistem.com.tr adresini tıklayıp ilgili formu dolduran 100 kişiye hediye edilecek.
Nisan ayında ise Optimist Yayıncılık işbirliğiyle, kitapçılardaki raflarda yerini alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.