Yemek aracına dönüşen billboard

McDonald's İsveç'ten sokak lezzetlerinin ruhuna uygun bir tanıtım.

27.02.2023 - 10:17 | Sencer Uçar

İsveç’te menüsüne eklediği sokak lezzeti esintili yeni tavuk burgerini sokak yemeği kültürünü selamlayarak tanıtmak isteyen McDonald’s, restoranlarına yakın noktalarda konumlanan dijital billboard’ları tekerlek ilavesiyle birer yemek aracına dönüştürdü.

Stokholm ve Västerås şehirlerinde hayata geçirilen kampanyada tekerlekli billboard’larda bulunan karekodlar tarandığında dijital şef burger hazırlamaya koyuluyor. Karekodu tarayanların telefonlarındaki McDonald’s uygulamasına, bir adet ücretsiz tavuk burger alabilecekleri kuponlar gönderiliyor.

NORD DDB Art Direktörü Josefina Norén, “Billboard’u hazırlamanın zor tarafı panonun hakiki bir yemek aracı hissi yaratmasıydı zira çalıştığımız şeklin yemek aracıyla alakası yoktu. Ama çalıştı. Dijital açıkhava reklamcılığına yeni bir bakış açısı getirmek istedik. İlgi uyandırıcı, interaktif, yeni ve aynı zamanda insanların McDonald’s’ın yeni burgerini tanıması hatta denemesini sağlayacak bir şey” yorumunda bulunuyor.

Kaynak: Muse by Clio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.