Yaz ekranı Sosyal TV listesindeki yerini aldı

25 Haziran’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

26.06.2014 - 13:53 | MediaCat

Star TV’nin yaz dizilerinden Güzel Köylü Çarşamba günü yayınlanan ilk bölümü ile Sosyal TV izleyicilerinin dikkatini çekerek birinci sıraya yerleşti. Diziye “bol reytingler” dileyen Sosyal TV izleyicileri Berk Cankat’ın diziye yakıştığı konusunda ortak karara varırken “Güzel Köylü ekibi size gelince.. Hepiniz iyi ki varsınız.” gibi paylaşımlar yaptı. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @berkcankat, @gizem, @mustafasevkid, @dilsadsimsek, @starmetre ve @goldyapim oldu.

İrfan Değirmenci ile Günaydın, hafta ortası yayını ile ikinci sırada geldi. Değirmenci Sosyal TV izleyicileri ile birlikte Kazım Koyuncu’yu ölüm yıldönümünde andı. “Bugün Onun Günü Şair Ceketli Çocuk #KazımKoyuncuÖlümsüzdür” paylaşımları ile Değirmenci’ye katıldılar. Döviz zedelerin dünkü don bırakma eylemi çok konuşulurken onunla ilgili haberlerde paylaşılıp yayıldı. Yayın boyunca en çok kullanılan etiketler #donlargeliyor, #sydvcalisanlarimagdur, #sydvçalisanlarihaklariniistiyor, #hakanates, #hakanvarol ve #bedelliaskerliktemmuzda oldu.

Ağlatan Dans istikrarlı bir şekilde devam ettiği Sosyal TV macerasında geçen haftaki yerini koruyarak bu hafta da yayın gününü üçüncü sırada tamamladı. Toplamda 2,408 Tweet alan dizi yayılımda 3,922,098 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. İzleyiciler aralarında dizinin sezon finali tarihini paylaşırken “#AğlatanDans’ta tavuk çalma sahnesi olmayaydı iyiydi. İsmimiz tavuk hırsızına çıkacak. Umarım ileriki bölümlerde de at çalmaya kalkmazlar :)” gibi esprili yorumlar yapıldı. Dizilerinden memnun izleyiciler “harika bir dizisin be #AğlatanDans” diyerek günlerini kapattılar.

Kim Milyoner Olmak İster? Acun Ilıcalı’nın konuk olduğu bölümü ile Çarşamba gecesini dördüncü tamamladı. “Acun’un bir ‘Kim Milyoner Olmak İster’’i sunmadığı kalmıştı, onu da yaptı adam” yorumlarının sıkça paylaşıldığı gecede Sosyal TV izleyicileri yarışmanın geldiği nokta ile ilgili düşüncelerini de “An itibariyle, kim milyoner olmak ister’e çıkan yarışmacıların cehaletiyle Acun dalga geçiyor. Seviyeyi hayal et..” şeklinde paylaşmaktan kaçınmadı. Yarışma toplamda 1,148 kullanıcıdan 1,378 Tweet aldı ve yayılımda 7,165,871 kullanıcının Twitter akışına ulaştı.

Ulan İstanbul, Çarşamba gecesi yayınlanan tekrar bölümü ile Sosyal TV’de beşinci sırada yer aldı. İzleyiciler dizinin adıyla ilgili yapılan suç duyurusu ile ilgili “’İstanbul’a Ulan denemez’ gerekçesiyle #ulanistanbul hakkında suç duyurusunda bulunan Cevat Yaltıraklı ölümsüzdür” ve “İstanbul’a ‘ulan’ denemez diye #Ulanİstanbul’a suç duyurusunda bulunan Dayı; ‘Yalan Dünya’ için de göreve. Kimse dünyamıza yalan diyemez…”  gibi espriler yaptı. Dizideki 17 Aralık göndermesine dikkat çeken izleyiciler “Çakmışlar ;) ‘Ulan İstanbul’ dizisinde 17 Aralık göndermesi!’” yorumlarını paylaştı ve gece boyunca bununla ilgili yayınlanan haberleri de aralarında paylaşmaya devam ettiler.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 25 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.