Yarışmalar Twitter gündeminde birinci sırada

3 Mart'ta Twitter'da en çok izlenen programların listesi

04.03.2014 - 16:29 | MediaCat

Pazartesi günü Sosyal TV’nin parlayan yıldızları izleyicilerini koltuklarının ve parmaklarının uçlarında tutmayı başaran yarışma programlarının zaferiyle sonuçlandı. Survivor açık ara farkla Pazartesi’de birinci olurken, X Factor Star Işığı onu takip ederek ikinci oldu. Üçüncü sırada ise Atv’nin sevilen dizisi Karadayı geldi.

Acun Ilıcalı’nın yeni yıldızı Survivor ikinci yayın gününde de Sosyal TV’de fırtına gibi esti ve dünkü birincilik koltuğunu kimselere bırakmadan bu sefer de Karadayı’yı yerinden etti.

Güneşi Beklerken’in aradan çekilmesi ile Pazartesi gününe hızlı başlayan yarışma izleyicilerini klavye başına kilitledi. Toplamda 33,340 kullanıcıdan 50,385 Tweet alan program hakkında yapılan paylaşımlar toplamda 27,397,242 kere kullanıcıların Twitter akışında yerini aldı. Dünden süre gelen ünlülerin ünleri ile ilgili tartışma “Survivor’daki ünlüler Survivor sayesinde ünlü oldu” yorumları ile devam etti. Dün konuşulan bir başka konu, adada esen dostluk rüzgarları bugünkü tabloda yerini çoktan fırtınalı bir rekabete bırakmış durumda. Daha önce Survivor’da bu kadar agresif bir başlangıç yapılmadığını düşünen Sosyal TV izleyicisi aynı zamanda yarışmacıların sıkça küfretmelerini de yarışmacılara ve yarışmanın doğasına yakıştıramadı.Yarışmada yapılan değişiklikler izleyiciler arasında espri konusu olurken “Survivor’da büyük değişiklik, bu sene sandığı almaya Acun gitmiyor sandık otamatik Acun’un ellerine geliyor Yorulmasın tabi Acun paşa :)” esprisi sıkça paylaşıldı.

Yetenek Sizsiniz’in sona ermesi ile ikincilik koltuğuna yerleşen X Factor Star Işığı bu Pazartesiyi toplamda aldığı 8,976 tweet ile kapattı. Yayılımda 5,388,108 kullanıcının Twitter akışına ulaşan yarışmada geceye damgasını vuran tartışma Enka Mutfak’ın performansının yarıda kesilmesi oldu. “Neden Enka Mutfak yarım yayınlandı lütfen açıkla Xfactor Türkiye” diyerek tepkilerini parmak uçlarında veren Sosyal TV izleyicisi “Birinci olman dileğiyle Enka” temennileri ile desteklerini gösterdiler. Ziynet Sali’nin bir yarışmacının arkasından konuşması sert tepkilere yol açarken izleyiciler eleştirilerini Twitter üzerinden paylaştı. Yarışma boyunca @xfactortr, @emreaydin, @yalcintasilyas, @armagan ve @ziynetsali hesapları en çok mention alan hesaplar olurken #ilyasyalcintas, #xfactorturkiyede, #xfactorstarisigi, #xfactorturkiyed ve #xfactorgrupenka en çok kullanılan hastagler oldu.

Survivor’ın başlaması ile uzun aradan sonra çıktığı birincilik tahtını kaptıran Karadayı bu Pazartesi’yi üçüncü sırada kapattı. 4,424 kullanıcıdan 6,446 Tweet alan dizi, izleyicilerine duygu dolu anlar yaşattı. “Bu akşam göz pınarlarımız kurudu. Bu nasıl ruha yüreğe dokuan bir bölümdür. #vedabusesi #Karadayı” diyerek duygularını paylaşan Sosyal TV izleyicisi, gece boyunca “Tum Karadayi oyunculara helal olsun” dedi ve oyuncuların performanslarına övgüler yağdırarak destek verdi. Dizi boyunca #vedabusesi, #mahirferide ve #berguzarkorel en çok kullanılan üç hastag olurken @semaergenekonn, @mahirferidefans, @mahirferidefans ve @brgzrkorel en çok metnion alan hesapalr oldu.

5N1K bu Pazartesi günü de ilk beşte dördüncü sırada yer aldı. TUSKON Genel Başkanı Rıza Nur Meral, Pınar Aydınlar ve Milliyet yazarı Uğur Meleke’yi konuk eden Cüneyt Özdemir, programda spor-siyaset ilişkisini tartıştı. Uğur Meleke’den alıntı “Başbakan sporu çok seviyorsa aday olsun” paylaşılırken Cüneyt Özdemir’in Tweet’i “Milliyet gazetesi bu akşam 5n1k’ya katıldığı için gazeteci Uğur Meleke’nin işine son verirse çok büyük bir skandal olur…” Top Tweet oldu. 3,566 kullanıcıdan toplamda 3,812 Tweet alan program yayılımda 1,487,815 kişiye ulaştı.

CNN Türk’ün bir diğer popüler tartışma programı Tarafsız Bölge, 5N1K’yı takip ederek bugünü beşinci sırada kapattı. Mehmet Metiner’i konuk eden Ahmet Hakan’ın programına içerik üretenlerin yüzde 57’sini 5N1K ile paylaştı. Mehmet Metiner’le ilgili eleştirilerini ve yorumlarını sıkça paylaşan izleyiciler program boyunca en çok #bizimustayagüvenimizkalmadi, #martta40binatamamezaradegilokula ve #yalanoskarlari hastaglerini kullandı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 3 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.