Yarının hediyeleri

UNICEF Finlandiya'dan ufak bir hediyenin neleri değiştirebileceğini anlatan film.

29.11.2022 - 17:00 | Sencer Uçar

Geçmişte Finlandiyalılara faaliyetlerini arşiv görüntüleri ve belgesellerle anlatan UNICEF, ülkedeki ilk televizyon reklamında dokunaklı bir öyküyü ekrana taşıyor.

Yönetmen koltuğunda Pete Riski’nin oturduğu SEK imzalı filmde Noel hediyesi peluş ayıya kavuşur kavuşmaz bombardımandan kaçmak zorunda kalan çocuk, ailesiyle yaşadığı zorlukların ardından ayıcığına UNICEF sayesinde yeniden kavuşuyor. Yıllar geçip çocuk doktor olduktan sonra o ayıcık başka bir çocuğun hediyesine dönüşürken, UNICEF de yarınların güzelliğinin bugünlerde saklı olduğu mesajını veriyor.

“Filmin genel hatları, zamanında kuruluşun yardım ettiği gerçek bir UNICEF çalışanının yaşanmış öyküsüne dayanıyor. Sonrasında benzer zorluklarla karşılaşan çocuklara yardım edebilmek için UNICEF’e katılmış” diyen filmin baş yapımcısı Ville Varesvuo, filmin savaşın sarsıcı etkilerini vurgulamakla kalmayıp bağış ve hediyelerin yaratacağı etkiyi de gözler önüne serdiğini ifade ediyor.

Yönetmen Pete Riski ise, “Günümüz dünyasında bunun hepimizin başına gelebileceğini hatırlatmak önemli. Ufak bir hediye ya da bağış, her şeyini kaybeden birinin hayatını tamamen değiştirebilir” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: UNICEF Finlandiya
  • Reklam Ajansı: SEK
  • Prodüksiyon Şirketi: Directors Guild
  • Yönetmen: Pete Riski
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.