Yapı Kredi şubeleri grafitilerle gençleşiyor

Banka Play Kart için hayata geçirdiği projede ünlü Grafiti sanatçısı Leo Lunatic'le çalışıyor.

09.03.2015 - 14:56 | MediaCat

Yapı Kredi şubeleri grafitilerle gençleşiyor

Yapı Kredi, gençlere yönelik kredi kartı Play ile ilginç bir projeye imza attı. Ünlü grafiti sanatçısı Leo Lunatic ile anlaşan Yapı Kredi, Cihangir ve Kadıköy’deki şubelerinin kepenklerini grafiti resimleriyle donattı.

Asıl ismi İbrahim Kurtuluş olan 28 yaşındaki Leo Lunatic, özellikle Beyoğlu, Galata, Çukurcuma ve Karaköy hattındaki duvarlara kondurduğu ikonik “kızgın panda” ile tanınıyor. Sokak sanatının markalaşan isimlerinden biri olan Leo Lunatic’in pandası, 2013 sonunda Guardian tarafından dünyanın en iyi 15 grafitisinden biri seçilmişti. Leo’nun ismi, MediaCat’in bu ay yayınladığı Creativity 50 Türkiye listesinin de yıldızları arasında yer alıyor.

Yapı Kredi’nin projesinde banka şubelerinin var oldukları bölgenin dokusuna uygun semboller taşıyan grafitilerle şehir dokusuna katkıda bulunması amaçlanıyor. Play Kart için hayata geçirilen proje, gençlerin yoğun olduğu bölgelerdeki şubelerde de devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.