Yapı-Endüstri Merkezi’ne yeni genel müdür

2005 yılından bu yana Yapı-Endüstri Merkezi’nde çeşitli görevlerde başarılı çalışmalar yürüten...

01.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Yapı-Endüstri Merkezi’nde Genel Müdürlük görevine Barış Onay atandı.

2005 yılından bu yana Yapı-Endüstri Merkezi’nde çeşitli görevlerde başarılı çalışmalar yürüten Onay, Genel Müdürlük görevini Güven Cantürk’ten devraldı.

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni ve 2000 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitiren Barış Onay, 2002 yılında Ecole d’Architecture Paris-Belleville’de Kentsel Tasarım, 2003 yılında da Université Paris 1 Pantéon-Sorbonne’da Mimarlık Tarihi yüksek lisans programlarını tamamladı. 2004 yılında İstanbul’a dönen Onay, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde halen sürdürmekte olduğu Şehir ve Bölge Planlama Doktora Programı’ndaki öğrenimine başladı.

Onay, 2004 – 2005 yılları arasında Dünya Mimarlık Kongresi, UIA2005 İstanbul Bilim Komitesi Sekreteri olarak görev yaptı. Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği UICB’nin 2005 yılındaki genel kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Onay, 2008 yılında yapılan genel kurulda Genel Sekreterlik görevini devraldı.

Yapı-Endüstri Merkezi ve Uluslararası Yapı Merkezleri Birliği (UICB)’deki görevlerinin yanı sıra Barış Onay, DEİK Türk-Ukrayna İş Konseyi Yürütme Kurulu’nda, Türkiye Yapı Teknoloji Platformu’unda ve Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) Sürdürülebilirlik Komitesi’nde aktif olarak görev alıyor. Onay ayrıca, yurt içi ve yurt dışında mimarlık, yapı sektörü ve yeşil binalar ile ilgili birçok konferansta konuşmacı olarak yer alıyor ve makaleler yazıyor. Bekâr olan Barış Onay, İngilizce ve Fransızca biliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.