MediaCat

Yapay zekâ destekli PR platformu

Praim.ai, geleneksel ve dijital medya işbirliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yerli girişim Praim, Türk yazılım ekibiyle bir yıl süren çalışmaları sonucunda geliştirdiği yapay zekâ destekli PR platformu Praim.ai’ın hizmete başladığını duyurdu. Marka ve şirketlerin iletişim hedeflerine yapay zekâ içgörülerini dahil eden Praim.ai, geleneksel ve dijital medya işbirliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Praim’in kurucularından Can Saçkan ve Nazlı Saçkan, hedeflerinin iletişim sektöründe veri kullanımının artmasını, PR faaliyetlerinin tahmine dayalı değil veri odaklı yürütülmesini sağlamak olduğunu ifade ediyor. Her geçen gün değişen taleplere yanıt olarak gelişen teknolojinin, tüketiciyle iletişime de farklı boyutlar kazandırdığını belirten Can Saçkan ve Nazlı Saçkan, “Günümüzde yapay zekâ, büyük veri analitiği, makine öğrenmesi gibi kavramlar iletişimin önemli bir parçası haline geldi. Hayatın her alanında karşımıza çıkan yapay zekâ iletişim profesyonelleri için de sayısız fırsat sunuyor. Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli PR platformu Praim.ai olarak iletişim profesyonelleri ve şirketler için geleneksel ve dijital medya ile işbirliğini güçlendirmek, hedef odaklı bilgi aktarımını sağlamak için yola çıktık. Özellikle pandemi sonrası çalışma modelleri hızla değişti. Aynı şekilde medya da bu değişimden etkilendi ve etkilenmeye devam ediyor. Praim.ai, medya için üretilen içeriğe doğru bir hareket alanı açıyor. Aynı zamanda insan kaynağının daha verimli kullanılmasına fayda sağlıyor, çağın yeniliklerini yakalamak isteyen iletişim profesyonellerini bir adım öne taşıyor” diyor.

4 bini aşkın yayın ve 3 binden fazla köşe yazarının anlık takip edildiği platform; Gündemi Gör, Analiz Et ve İlgiyi Ölç olmak üzere üç ayrı model sunuyor. Platformun bir DaaS platformu olduğunu belirten Can Saçkan ve Nazlı Saçkan,”Yapay zekâyı herkes merak ediyor. Biz de müşterilerimizin değişimde öncü rol oynaması için yapay zekânın sunduğu fırsatlara odaklanıyoruz. İş akışlarını hızlandıracak, iş hedeflerine yapay zekâ içgörülerini dahil edecek altyapıyı bu platformda sunuyoruz. Hedefimiz, iş ortaklarımızın değişen dünyanın koşullarına uyum sağlamasının önünü açmak. En doğru veriyi oluşturmaya, yeni nesil bir iletişimi birlikte deneyimlemeye hazırız. Praim’in tüm iş ortaklarımıza ilham vereceğine, yeni perspektifler katacağına inanıyoruz” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.