MediaCat

Yandex ve Microsoft’tan işbirliği

Microsoft’un Windows 10 için tercihi Yandex oldu.

Yandex ve Microsoft’tan işbirliği

Geçtiğimiz aylarda Rusya, Belarus ve Kazakistan’da Firefox ile anlaşan Yandex, kendi arama motoruna sahip Microsoft ile markanın yeni işletim sistemi Windows 10 için işbirliği yapacak. Türkiye, Rusya, Belarus, Kazakistan, Ukrayna ve bölgedeki diğer pek çok ülkede Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarının açılış sayfası ve varsayılan arama motoru olmak üzere Microsoft ile anlaşan Yandex, anlaşmanın geçerli olduğu ülkelerde kullanıcıların Windows 10’un avantajlarını görebilecekleri özel bir sayfa hazırlayarak Windows 10’un resmî olarak indirip kullanılabileceği bir platform sunacak.

İşbirliğiyle ilgili olarak konuşan Microsoft Windows ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Terry Myerson kullanıcılarına sevecekleri bir Windows 10 deneyimi sunmak için izledikleri yollardan birinin de yerel anlamda uygun deneyimler yaşatmak olduğunu söylerken Yandex CEO’su Arkady Volozh da Windows 10 ile yapılan bu yeni anlaşmanın Yandex’in Microsoft ile geçmişe dayanan işbirliğinin gelişim sürecinde beklenen bir adım olduğunu ve Yandex ürünlerinin yüksek kalitesini doğruladığını belirtti.

Kaynak: stassia@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.