Yahoo ve Facebook işbirliğine gitti

Yahoo ve Facebook yaptığı açıklama ile bugünden itibaren iki şirketin genişlettiği ortaklık sayesinde, kullanıcılar ayrı iki ağdaki etkinlik akışlarını birleştirebilecekler...

04.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Yahoo ve Facebook yeni bir işbirliğine gitti.

Kişisel güncellemeler internet dünyasında vazgeçilmez bir yere sahip oldu. Gerçek zamanlı güncellemeler sayesinde sosyal ağların ve diğer web sitelerinin gelişimi son derece hızlı ilerliyor. Bu gelişimi ve değişimi gören Yahoo yeni atılım ve anlaşmalarla sektörde sesini duyurmaya devam ediyor.

Yahoo ve Facebook yaptığı açıklama ile bugünden itibaren iki şirketin genişlettiği ortaklık sayesinde, kullanıcılar ayrı iki ağdaki etkinlik akışlarını birleştirebilecekler.Yahoo kullanıcıları arkadaşlarının  Facebook akışlarını,Yahoo’nun diğer yoğun trafkli siteleri Yahoo Sports, News veya Finance’den biri olan Yahoo Updates’ten görebilecekler. Aynı şekilde Facebook kullanıcıları da, Yahoo içeriği, Flickr veya haber makalelerini Facebook arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Uygulama 2010’un ilk yarısında başlayacak ve Yahoo’ya önemli ölçüde sosyal çeşitlilik katacak.

Yahoo ve Facebook’un yakın zamanda yaptıkları anlaşmaya göre Facebook kullanıcıları Facebook akışına Yahoo anasayfasından ulaşabiliyor ve belli başlı Yahoo içeriklerini Facebook’a ekleyebiliyorlardı. Şu anki geliştirilmiş iki taraflı güncelleme serbestliğiyle, kullanıcılar Facebook kullanıcı bilgilerini Yahoo’yla da paylaşmak durumunda olacaklar.

Yahoo adına konuşan Yahoo toplulukları Başkan Yardımcısı Jim Stoneham, beş yıllık anlaşmada para alışverişi bulunmadığını ve bu süreç içerisinde iki tarafında birbirinden kazanacağı getiriler üzerinden anlaşma sağladıklarını belirtti.
 

Kaynak: www.digitalage.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.